Zwłoki 49-letniej turkowianki odnalezione niedaleko Częstochowy. Ciało było w kontenerze na śmieci

Policja

Badania DNA wykazały, że kobieta, której zwłoki znaleziono na wysypisku śmieci w Sobuczynie niedaleko Częstochowy to 49-letnia mieszkanka Turku. Ciało przez przypadek odnaleźli pracownicy sortowni odpadów.

Częstochowska prokuratura potwierdziła, że w toku tego śledztwa ustalono tożsamość kobiety, której zwłoki ujawniono na wysypisku odpadów w miejscowości Sobuczyna koło Częstochowy. Na podstawie identyfikacyjnych badań DNA ustalono, że jest to 49-letnia mieszkanka Turku. W dalszym ciągu w tej sprawie aktualne są wersje śledcze zakładające, że kobieta ta została pobita i wrzucona do kontenera na śmieci oraz druga wersja śledcza zakładająca, że kobieta ta z własnej woli znalazła się w tym kontenerze.

Po przeprowadzonej sekcji zwłok wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną zgonu kobiety był ciężki uraz klatki piersiowej, który skutkował uduszeniem w mechanizmie unieruchomienia klatki piersiowej. Biegli wskazali też obrażenia głowy. Nie wiadomo jednak czy powstały na skutek pobicia, działania urządzeń śmieciarki lub sortowni odpadów komunalnych.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Autoportret" - rozst...
Gm. Turek: Rodzinne święto w Szkole Podstawowej w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.