Życie bezdomnego było zagrożone. Interweniowali policjanci

KPP Turek

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Policjanci i pracownicy Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej w Turku sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Proponują im pomoc oraz przekazują informacje o możliwości skorzystania między innymi z ciepłej odzieży czy posiłku, a także noclegu. Tych, którzy nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy uświadamiają, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest przebywanie podczas niskich temperatur w miejscach nieogrzewanych, czy też niewłaściwe obchodzenie się z ogniem przy próbach ogrzania się.

Policjanci sprawdzają i weryfikują wszystkie informacje i każdej osobie znajdującej się w trudnych warunkach bytowych proponują pomoc.

W nocy z 16 na 17 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku interweniowali na Zdrojkach, gdzie przebywał bezdomny. Mężczyzna był przesypany śniegiem i miał trudności z poruszaniem się. Był przemoczony i zmarznięty, ale na szczęście pomoc przyszła na czas i mężczyzna trafili pod właściwą opiekę do noclegowni w Kole.

Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie. Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. Wystarczy wykręcić numer alarmowy i poinformować policjantów o takim przypadku.

Ponownie apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon pod numery alarmowe 112 może uratować życie.

źródło: KPP Turek

Odśnieżanie chodników - czyj to obowiązek?
Brudzew: 23 skargi na statuty sołectw. Prokurator ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.