Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Życzenia z okazji Dnia Strażaka od Komendanta PSP w Turku

Dzień Strażaka

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej,
Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych
z terenu powiatu tureckiego

Mija rok, odkąd zwracałem się do Państwa z życzeniami z okazji Dnia Strażaka i podziękowaniami za ofiarną służbę na rzecz lokalnej społeczności. Jakże szybko nadszedł kolejny 4 maja, który, mieliśmy nadzieję, będzie wyglądał jak wszystkie te, które pamiętamy sprzed okresu pandemii koronawirusa. Niestety sytuacja epidemiologiczna nadal nie pozwala na wspólne, w godnej oprawie, obchodzenie naszego święta. Nie jest jednak przeszkodą w wyrażeniu wdzięczności i słów uznania wobec wszystkich pełniących strażacką posługę.

Miniony rok był czasem niełatwym dla każdego z nas, nie tylko w sferze naszej działalności i służby, ale również w wymiarze prywatnym. Mierzyliśmy się z chorobą COVID-19 w sposób bezpośredni, lub zmagaliśmy się z jej bliską obecnością, kiedy chorowali członkowie naszych rodzin, sąsiedzi, znajomi, koleżanki i koledzy z Jednostki. Oprócz działań, jakie zwykliśmy od lat podejmować - ratowania życia, zdrowia, mienia mieszkańców oraz środowiska naszego powiatu w sytuacjach pożarów i innych miejscowych zagrożeń, musieliśmy stawić czoła niewidzialnemu wrogowi i czynić starania, by w jak najskuteczniejszysposób przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii.

Robiliśmy, co w naszej mocy, wspomagając przebieg akcji szczepień, wspierając Służbę Zdrowia naszym sprzętem oraz potencjałem ludzkim, dostarczając środki ochrony indywidualnej do szkół i przedszkoli, dystrybuując ulotki dla zwiększenia społecznej świadomości na temat choroby i przeciwdziałania jej.

Dzisiejsze święto to doskonała okazja, aby wyrazić słowa podziękowania za te działania.

Na ręce wszystkich strażaków, zarówno funkcjonariuszek i funkcjonariuszy pełniących służbę w Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhen i druhów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy realizują swoją pasję niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, składam wyrazy uznania i serdeczne podziękowania.

Pamiętajmy, że przyświecające nam cele i ideały sprawiają, że, choć obchodzimy kolejny Dzień Strażaka w czasach społecznego dystansu i reżimu sanitarnego, niezmiennie zachowujemy poczucie wspólnoty i nie tracimy nadziei na lepszą przyszłość.

Z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności,
Komendant Powiatowy
Państwowej Straży Pożarnej w Turku
st. kpt. mgr inż. Piotr Pietrucha
Na kulturę i sport ponad 34 tys. zł. Gmina Turek r...
Dobra: Wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Święt...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.