Brudzew: Nowi i młodzi kandydaci będą rywalizować ze „starą gwardią”

Gmina_Brudzew_mapa

Upłynęły już terminy zgłaszania kandydatów do wyborów samorządowych. Komitety odkryły swoje karty. W Brudzewie nowym i młodym kandydatom przyjdzie się zmierzyć z samorządowcami, którzy w radzie gminy zasiadają od lat.


W gminie Brudzew swoje listy zarejestrowało 8 komitetów. Najwięcej kandydatów zgłosili KWW Porozumienie Samorządowe Niezależni (14 okręgów), KW Prawo i Sprawiedliwość (9 okręgów) oraz KW Polskie Stronnictwo Ludowe (8 okręgów). W sumie do walki wyborczej stanie 45 osób w 15 okręgach, na które podzielona jest gmina. Średnia wieku kandydatów wynosi 46 lat.

Najmłodszym kandydatem jest Mateusz Kaszyński z Brudzewa (22 lata), najstarszym Henryk Tomczyk z Tarnowej (72 lata).
Wszyscy radni obecnej kadencji ubiegać się będą o reelekcję. Wielu z nich swój mandat sprawuje co najmniej drugą kadencję. Jednakże łatwo zauważyć, że odmiennie niż w 2014 roku nikt z nich nie może być pewien odnowienia mandatu, ponieważ we wszystkich okręgach startuje co najmniej dwóch kandydatów.

Cztery lata temu w pięciu okręgach nie przeprowadzano głosowania, ponieważ do ubiegania się o mandat zgłosiła się tylko jedna osoba, która automatycznie została radnym.
O fotel wójta ponownie ubiegać się będzie Cezary Krasowski z ramienia PSL. Rękawice urzędującemu od 12 lat włodarzowi rzucili Tomasz Kiciński zgłoszony przez KWW PS Niezależni oraz Mariusz Kaszyński popierany przez PiS.


W Brudzewie zapowiada się ciekawa i intensywna kampania wyborcza. W nadchodzących wyborach mieszkańcy zdecydują kto będzie rządził ich gminą przez następne 5 lat. Jest to dość długa perspektywa, dlatego zachęcamy do pójścia na wybory i oddania swojego głosu.

Aktywne sołectwa zyskają dzięki dofinansowaniom
Wybory na burmistrza Turku bez PO i SLD

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.