„Dla nas liczy się człowiek”, czyli jakie pomysły na Turek ma Towarzystwo Samorządowe

Towarzystwo Samorządowe Założenia

We wtorek, 28 sierpnia odbyło się spotkanie wyborcze Towarzystwa Samorządowego. Członkowie ugrupowania poinformowali o swoich założeniach wyborczych oraz przedstawili kandydatów do rad powiatu i miasta.

Na początku spotkania przedstawione zostały priorytety o których realizację walczyć chcą członkowie Towarzystwa Samorządowego. Przypomniano również, jakie działania podejmowane są przez zarząd i co jest ważne podczas realizacji określonych celów.

Towarzystwo Samorządowe, jako pierwsze ugrupowanie określiło złożenia wyborcze, które wypracowane są z myślą o mieszkańcach.

Pierwszym z nich jest program „Mieszkania +”. TS chce w pięć lat doprowadzić do powstania 300 mieszkań dla 1000 osób na Osiedlu Zdrojki Prawe.

-W planie miejscowym już w 2003 roku było przewidziane duże osiedla docelowo dla 6 tys.mieszkań. Jest cała koncepcja zabudowy mieszkań. To nie jest mrzonka, to jest realna rzecz do wykonania- mówił Waldemar Trojan.

Jak dodał cena wynajmu tych mieszkań nie może przekroczyć 10 zł za metr kwadratowy. Mieszkania będzie można wykupić na własność, a w planach jest również infrastruktura towarzysząca.

TS chce przywrócenie pięciu szkół podstawowych w Turku.

-Przywrócenie tych pięciu szkół podstawowych ułatwi życie przede wszystkim uczniom, ale również rodzicom i nauczycielom. Poprawi również warunki dydaktyczne i socjalne i umożliwi pozyskanie pieniędzy z Ministerstwa Edukacji Narodowej- mówił kandydat na burmistrza.

Kolejnym priorytetem jest budowa drogi 3-Z, która połączy ulicę ks.Popiełuszki z ul.Kurpińskiego. Koncepcja ta jest już przewidziana w planie zagospodarowania przestrzennego dla miasta Turku, a dokumentacja projektowa gotowa.

Według członków TS konieczne jest uzbrojenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej, co ułatwi przyciągnięcie do miasta inwestorów.
Ważne jest również zatrzymanie mieszkańców w Turku zwiększając miejskie inwestycje. Planowane jest pozyskanie pieniędzy z zewnątrz i przeznaczanie ich na inwestycje na poziomie nie mniej niż 25 mln.zł rocznie.

Kolejn priorytet to zwolnienie od podatków od nieruchomości dla mieszkańców i budynków mieszkalnych. Planuje się o połowę obniżyć podatek od nieruchomości pod działalność handlową i usługową o powierzchni do 400 metrów kwadratowych.

-Chodzi o to, by stworzyć warunki konkurencyjne dla małego i średniego biznesu, by można było rywalizować z większymi firmami. Myślę że to rozwiązanie się do tego przyczyni- informuje Trojan.

Założeniem jest zniesienie opłaty targowej oraz zwolnienie z opłaty zagospodarowania odpadami rodzin wielodzietnych i osób korzystających z pomocy społecznej.

Jak poinformowano podczas spotkania ważne jest zagospodarowanie w sposób prawidłowy źródeł geotermalnych w Turku.

-Doprowadzę do budowy elektrociepłowni, która umożliwi obniżenie opłaty za energię elektryczną i energię cieplną. Dodatkowo te gorące wody geotermalne wykorzystam do ogrzewania miasta, rekreacji, celów uzdrowiskowych i lecznictwa- mówił kandydat na burmistrza.

Ostatnim celem potencjalnych rządzących jest renowacja turkowskiej starówki, choć jak poinformowano na tym praca się nie skończy.
 
Kto będzie walczył w wyborach? Oto kandydaci Towar...
Dwa auta zderzyły się na Dobrskiej Szosie. Kobieta...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 23 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.