Jak i gdzie, czyli krótki poradnik wyborcy

Wybory 2019

Trwa cisza wyborcza, a już jutro - 26 maja wybierzemy eurodeputowanych. Podpowiadamy jak i gdzie głosować na terenie Turku, gdzie mieści się 14 obwodów wyborczych spośród 58 w powiecie.

W samym tylko Turku do głosowania uprawnionych jest 21 878 osób. Lokale wyborcze będą otwarte od 7 do 21.

O czym trzeba pamiętać? Przede wszystkim na głosowanie trzeba wybrać się z ważnym dowodem osobistym lub paszportem. Warunkiem udziału w wyborach jest bowiem ukończenie 18. roku życia najpóźniej właśnie w dniu, kiedy się one odbywają. Członek komisji zweryfikuje, czy jesteśmy uprawnieni do głosowania. Aby oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku jednego kandydata na karcie do głosowania. W niedzielę każdy głosujący otrzyma jednostronicową kartę do głosowania z listami kandydatów zarejestrowanymi w danym okręgu wyborczym (w kolejności zgodnej z wylosowanymi numerami).

Gdzie głosować? Lokale wyborcze zlokalizowane są w tych samych miejscach, co w przypadku wyborów samorządowych czy parlamentarnych. Dla przypomnienia pełną listę prezentujemy poniżej.

obwody wyborcze

Brathanki na rozpoczęcie Dni Malanowa
Gm.Turek: Druhny i druhowie świętowali 100 lat jed...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.