Koniec ciszy. Znamy pierwsze sondażowe wyniki

wybory 2019

O godzinie 21.00 zakończyła się cisza wyborcza. Na oficjalne wyniki wyborów trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Pojawiły się już natomiast sondażowe wyniki, pokazujące, że najwięcej głosów oddano na Prawo i Sprawiedliwość.

Lokale wyborcze są już zamknięte. Obecnie komisje liczą głosy i podsumowując frekwencję z tegorocznego głosowania. Po zakończeniu ciszy wyborczej pojawiły się także pierwsze, wciąż jeszcze tylko sondażowe wyniki głosowania. Według nich wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, otrzymując poparcie na poziomie 43,6 %. Na drugiej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska (27,4 %). Trzecie miejsce w wyścigu do parlamentu zajęła SLD (11,9%), a dalej znajdują się PSL (9,6 %) i Konfederacja (6,4 %).

Powyższe wyniki przekładają się na następujące mandaty: 239 (PiS), 130 (Koalicja Obywatelska), 43 (SLD), 34 (PSL), 13 (Konfederacja).

Kandydaci z naszego regionu także oczekują na oficjalne wyniki.

– Wieczór wyborczy spędzam w domu, z rodziną. Jeśli chodzi o wynik wyborów to zachowuję umiarkowany optymizm – mówi Ryszard Bartosik.

Spokój zachowuje także kandydatka PSL Anna Majda:

- Jestem w domu, z najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. Niezależnie od wyniku uważam, że wiele osiągnęliśmy i już teraz jestem zadowolona.

 

Pierwszy powyborczy komentarz- historyczna frekwen...
Znamy frekwencję na godzinę 17.00. Najwyższa w gmi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 07 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.