„Niezależni” o cenie za wodę i ciepło w Turku

Niezależni Turek

Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ciepło, o czym poinformował na konferencji Piotr Bińkowski. - Koszty miały zmaleć o 14 %, a zwiększyły się o 13 %- informuje kandydat na burmistrza Turku z ramienia „Niezależnych”.

-Po zamknięciu elektrowni ocieplenie w naszym mieście przejęła firma ciepłownicza Getec, właściwie od stycznia 2018 roku. Trudno mieć pretensje do firmy o to, że kalkuluje swój biznes w oparciu o zyski. Dlatego nikt głupi nie będzie i tego kwestionować nie można. Chce tylko w odpowiedzi na ze strony burmistrza Antosika i nich ma tyle odwagi, by odpowiedzieć mieszkańcom, czemu kilka miesięcy temu na konferencji prasowej z jego udziałem mieszkańcy byli zapewnieni, że zapłacą mniej za energię cieplną w blokach, które przeszły termomodernizację- mówił podczas konferencji Piotr Bińkowski.

Kandydat na burmistrza przedstawił cennik, który obowiązywać będzie w roku 2019, a który został przesłany do lokatorów ocieplonego już bloku mieszczącego się przy ul.Milewskiego.

-Z cennika wynika, że zapłacimy niecałe 20 zł więcej za m3 wzrost w stosunku do ciepła z elektrowni. Z kolei cena centralnego ogrzewania to 45 groszy więcej w stosunku do ceny ze stycznia. Przy 50m mieszkaniu daje to 22,5 zł więcej na rachunku- podsumowuje kandydat na burmistrza.

Jak dodaje ludziom opowiadane były wierutne bzdury dotyczące mniejszej ceny. Fakty są natomiast zupełnie inne.

-Na pewno mieszkańcy Turku zapłacą za wodę i ciepło więcej. Także ci z ocieplonych budynków. Strach pomyśleć ile zapłacą mieszkańcy bloków, które nie przeszły termomodernizacji- mówił Piotr Bińkowski.

Poinformował on, że umowa została podpisana z Urzędem Regulacji Energetyki, a stawka na przyszły rok została zaakceptowana.

-Woda i ciepło zdrożeje. Wystarczy prześledzić rachunki- mówił kandydat na burmistrza.
Kolej Plus także dla Turku
Brudzew: Żywa lekcja historii

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

robert w piątek, 19 październik 2018 22:03

Daj pan sobie spokój z cyrkiem.

Daj pan sobie spokój z cyrkiem.
gość w piątek, 19 październik 2018 16:16

Jak zawsze bredzi

Jak zawsze bredzi
Kruis w piątek, 19 październik 2018 06:57

No i co ten kandydat ma do przekazania? Obniży stawkę jak stanie się burmistrzem?
Będzie płacił za swoje?

No i co ten kandydat ma do przekazania? Obniży stawkę jak stanie się burmistrzem? Będzie płacił za swoje?
środa, 19 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.