Nowaka i Bartosika wyboista droga do Sejmu

Tomasz Nowak i Poseł Bartosik

Oficjalnie kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi, które czekają nas jesienią, rozpoczęła się wraz z wydaniem przez Prezydenta w dniu 6 sierpnia postanowienia o zarządzeniu wyborów. Jednak w całej Polsce poszczególne ugrupowania już dużo wcześniej rozpoczęły bój o wyborców. Ciekawa rozgrywka trwa od kilku miesięcy między liderami lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej.

W powiecie tureckim, który wchodzi w skład okręgu wyborczego nr 37, główne starcie odbędzie się między posłem Ryszardem Bartosikiem (PiS) w Kowali Pańskich a posłem Tomaszem Nowakiem (PO) z Konina. Tajemnicą poliszynela jest to, że obaj panowie nie pałają do siebie sympatią i wzajemnie robią sobie mniejsze lub większe przytyki.

Tomasz Nowak w przedbiegach delikatnie wyprzedza Bartosika ze względu na pozycję na liście. Poseł z Konina został liderem listy Koalicji Obywatelskiej w regionie, natomiast poseł z powiatu tureckiego znalazł się tuż za podium - na lokacie numer 4. To strata do odrobienia, tym bardziej, że Ryszard Bartosik może sobie doliczyć bonus za pełną energii kampanię do Europarlamentu.

Między panami od początku roku trwa licytacja, który z nich więcej zrobił dla powiatu tureckiego. Gdy jeden z nich chwali się pozyskaniem pieniędzy na infrastrukturę drogową w Turku, drugi zarzuca mu, że przez całą kadencję nie składał interpelacji dotyczących spraw regionu, a wolał pytać o łodzie podwodne. Gdy drugi mówi o swoich dokonaniach, m.in. zgłoszonych poprawkach do budżetu, o dążeniu do poprawy sytuacji górników czy o działaniach proekologicznych, ten pierwszy zarzuca, że przed kilku laty to właśnie Platforma Obywatelska była partią, której rząd sprywatyzował KWB „Adamów”.

Jeśli oprzeć się wyłącznie na statystykach z oficjalnej strony Sejmu RP, to wyraźnie widać dysproporcje między panami. W aktywności poselskiej, tj. w zgłoszonych interpelacjach, pytaniach i oświadczeniach, Nowak bije Bartosika 729 do 13. Z drugiej strony jeśli chodzi o skuteczność nie można odmówić posłowi Bartosikowi sukcesu związanego ze specustawą dotyczącą finansowania kół gospodyń wiejskich.

Do wyborów niemal dwa miesiące. Przed nami więc jeszcze kolejne odcinki tego spektaklu pełne przepychanek i potyczek na konferencje prasowe, oświadczenia, repliki, ale przede wszystkim – na obietnice wyborcze. Z jednej strony poseł Nowak wspierany przez Dariusza Młynarczyka, byłego starostę tureckiego i szefa tureckiej PO, z drugiej poseł Bartosik startujący z ramienia partii, która od czterech lat nieprzerwanie prowadzi w sondażach.

Nie można oczywiście zapomnieć o tegorocznych nowicjuszach z powiatu tureckiego w walce o mandat poselski. Jak w tej politycznej grze odnajdą się Grzegorz Ciesielski (szóstka Koalicji Obywatelskiej) i Emilia Derucka-Kołata – 13-nastka PiSu?
Tuliszków: Z mieszkania zniknęło sto tysięcy złoty...
Przesiewowe badanie słuchu u młodzieży klas szósty...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - mieszkaniec w środa, 21 sierpnia 2019 08:50

Nowak swoja podobizną na płotach to cały Turek obkleja. Chłopie i tak tobie to nic nie pomorze.
Czas twojej kadencji przeszedł do lamusa. Pa Pa Pa

Nowak swoja podobizną na płotach to cały Turek obkleja. Chłopie i tak tobie to nic nie pomorze. Czas twojej kadencji przeszedł do lamusa. Pa Pa Pa
Gość - Ryszard z Kowali w środa, 21 sierpnia 2019 20:30

Mjó tvPiS och Danka tvPiS zaczekajcie!

Mjó tvPiS och Danka tvPiS zaczekajcie!
Gość - Adam Nowakowski z Turku w środa, 21 sierpnia 2019 14:05

Dałeś się właśnie zapamiętać jako ubogi intelektualnie '''klakier'' z PiS . Myślę ,że ten facio z wąsami z Kowali Pańskich w źle skrojonym garniturze(żal mi jego żony ,że z takim musi mieszkać ale to już jej problem)zablokuje ci już możliwość dodawania komentarzy .No to ''pomorze''. Jak chcesz to przyleć jak kuchciński.Taki żart .

Dałeś się właśnie zapamiętać jako ubogi intelektualnie '''klakier'' z PiS . Myślę ,że ten facio z wąsami z Kowali Pańskich w źle skrojonym garniturze(żal mi jego żony ,że z takim musi mieszkać ale to już jej problem)zablokuje ci już możliwość dodawania komentarzy .No to ''pomorze''. Jak chcesz to przyleć jak kuchciński.Taki żart .
Gość - Jaś co się uczył w środa, 21 sierpnia 2019 12:37

Pewno nie pomoRZe ale na pewno pomoże. Obsrywać trzeba z klasą (podstawową).

Pewno nie pomoRZe ale na pewno pomoże. Obsrywać trzeba z klasą (podstawową).
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.