O „dobrej zmianie” podczas konferencji Prawa i Sprawiedliwości

Konferencja PiS

W czwartek, 27 września odbyła się konferencja w której uczestniczyli kandydaci do samorządów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Podzielona była ona na trzy części. Na początku obecni na spotkaniu powiedzieli o sobie kilka słów. Poseł Ryszard Bartosik podsumował działania podjęte na niwie samorządowej w okresie ostatnich czterech lat. Konferencje zakończyła się przedstawieniem założeń, które miałyby zostać wprowadzone w życie.

„Turek to dom w którym razem mieszkamy”
Jak powiedział poseł Prawo i Sprawiedliwość w Turku wystawia kandydatów do wszystkich szczebli samorządu terytorialnego. Jako pierwszy zaprezentował się kandydat do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, który stawia na rozwój i reaktywację Wielkopolski Wschodniej oraz współpracę między samorządami. Głos zabrał między innymi kandydat na burmistrza miasta Turku Dariusz Kałużny.

-Cieszę się, że kandyduję na burmistrza miasta Turku. Jest to miasto mi bliskie nie tylko dlatego, że jestem turkowianinem, ale również dlatego, że mieszka tu moja rodzina, są tu moi przyjaciele. Każdego dnia korzystam z infrastruktury tego miasta i nie widzę powodu, żeby to miasto było wielkim, kosztownym placem zabaw. Chcę, by jego potencjał wykorzystywany był jak najlepiej. Turek oznacza dla mnie dom, jest to dom w którym razem mieszkamy, razem zasiadamy do stołu, razem meblujemy. Dlatego też będę kładł duży nacisk na rozmowy z mieszkańcami. Nasz stół musi mieć solidne podstawy- tłumaczył Dariusz Kałużny.

Dużym zaskoczeniem było przedstawienie kandydatki na wójta gminy Władysławów Elżbiety Klanowskiej o czym pisaliśmy tutaj:
https://iturek.net/fakty/wladyslawow-krzysztof-zajac-nie-bedzie-juz-wojtem

Po prezentacji poszczególnych kandydatów Ryszard Bartosik przedstawił dokonania członków Prawa i Sprawiedliwości.

Gdyby nie wsparcie rządowe…
Zarówno praca w samorządzie powiatu tureckiego, jak i praca na rzecz samorządów gminnych przynosiła wiele korzyści o czym poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

-Z naszej inicjatywy udało się z różnych funduszy w ostatnim okresie pozyskać bardzo duże środki na drogi powiatowe i gminne. Chcę przypomnieć, że na taką drogę, jak Piętno-Wrząca ze środków rządowych pozyskano 750 tys. zł, na ul.Dąbrowskiego 386 tys. zł, na Plac Sienkiewicza i budowane rondo 192 tys.zł- mówił Ryszard Bartosik.

To tylko niektóre z dróg o których wspomniał poseł. Dodał również, że gdyby nie wsparcie rządowe wielu dróg by nie było, a działanie członków Prawa i Sprawiedliwości w strukturach powiatu spowodowało, że dróg jest znacznie więcej.

Podczas konferencji wspomniano również o wcześniejszym apelu, który dotyczył przebudowy ul. Zdrojki Lewe. Niestety do tej pory nie ma współpracy mającej na celu realizację niniejszej inwestycji. Poseł obiecał, że jeśli głosy oddane zostaną na kandydatów z ramienia PiS droga ta powstanie i będzie ona jedną z wielu.

Poseł wspomniał o podpisaniu umowy na dofinansowanie zakupu nowej karetki i zadeklarował, że podjęte zostaną działania które polepszą funkcjonowanie szpitala, w tym zlikwidowane zostaną szlabany.

Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie
Budynek po byłym domu dziecka już niedługo zacznie tętnić życiem. Jak usłyszeliśmy podczas konferencji po długich staraniach udało się przekazać budynek pod działalność Batalionu Wojsk Terytorialnych.

-Nikt nie wierzył, że wojska powstaną. Budynek po nowym domu dziecka zacznie tętnić życiem i tam będzie zainwestowane około 40 mln. zł- informuje Dariusz Kałużny.

Kolejnym krokiem jest strzelnica, która powstanie na terenie powiatu tureckiego.

-Są inwestorzy, jest potencjał- oznajmił kandydat na burmistrza.

O korzystnych zmianach dla polskich rolników poinformował Jan Smak. Obecnie wypłacane są odszkodowania za suszę w polskich gospodarstwach. Polski rząd na ten cel przeznaczył około 1,5 mld.zł. Wnioski już są przyjmowane i można je składać do końca października. Niebawem nastąpi również wzrost środków na paliwo rolnicze oraz wypłacane są pieniądze na ochronę przez ASF.
Przedstawiciele PiS opowiedzieli również o działaniach podjętych na rzecz środowiska, osób niepełnosprawnych czy wsparciu na rzecz społeczności lokalnej.
Tuliszków: Kierujący oplem wymusił pierwszeństwo i...
Władysławów: Krzysztof Zając nie będzie już wójtem

Podobne wpisy

 

Komentarze 8

Gość - falownik w poniedziałek, 01 października 2018 14:00

Szukam czapki kolejarza na prezent dla posła Bartosika

Szukam czapki kolejarza na prezent dla posła Bartosika
Gość - Kostek w niedziela, 30 września 2018 07:04

Czy kandydat na burmistrza pan Kałużny powiedział, że od lat nie mieszka w Turku? Że opuścił to miasto jak wybudował dom w Obrzębinie? A może zostawił na czas kampanii dzieci i żonę na Obrzębinie i zameldował się w Turku? Czy w ogóle było o tym jakaś informacja na tej konferencji?

Czy kandydat na burmistrza pan Kałużny powiedział, że od lat nie mieszka w Turku? Że opuścił to miasto jak wybudował dom w Obrzębinie? A może zostawił na czas kampanii dzieci i żonę na Obrzębinie i zameldował się w Turku? Czy w ogóle było o tym jakaś informacja na tej konferencji?
Gość - Sławek w sobota, 29 września 2018 22:38

Kompletny brak programu. Przecież oni nic nie powiedzieli. Liczą na znaczek Pisu ? Kalużny to porażka. Po 4 latach pobytu w starostwie można o nim powiedzieć tylko tyle, że był. Chociaż nie, to on nadzorował wydział odpowiadający za pozwolenia na budowę. Wyzwolenie panie Kałużny pamięta o myjni.

Kompletny brak programu. Przecież oni nic nie powiedzieli. Liczą na znaczek Pisu ? Kalużny to porażka. Po 4 latach pobytu w starostwie można o nim powiedzieć tylko tyle, że był. Chociaż nie, to on nadzorował wydział odpowiadający za pozwolenia na budowę. Wyzwolenie panie Kałużny pamięta o myjni.
Gość - Eugeniusz Maciejewski w sobota, 29 września 2018 22:31

Twórcy okrągłostołowi demontażu naszego państwa wymyślili możliwość brania udziału w wyborach samorządowych innym komitetom wyborczym niż polityczne, by Polacy zajęli się sobą, wzajemną rywalizacją, a oni spokojniej mogli realizować wszelkie afery. Ponadto lokalne stowarzyszenia nie mają wpływu na politykę i nikt z władz centralnych nie liczy się z jakimkolwiek małym ugrupowaniem, co utrudnia im realizowanie działań strategicznych.

Odpowiedzialność za nieprawidłowości w rządzeniu państwem rozmydla się, bo niejednokrotnie władze państwowe obarczają samorządy, a lokalne ugrupowania obwiniają polityków, przez co społeczeństwo jest dezinformowane.

W świetle tego wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta powinien zostać kandydat ugrupowania politycznego i wówczas będzie pełna odpowiedzialność polityczna od samorządów po rząd. Skończy się wtedy przerzucanie odpowiedzialności i będzie łatwiejsza ocena władz rządzących przez wyborców. To są moje spostrzeżenia dla wyborców. Społeczeństwo jako suweren w dniu wyborów ma największą władzę i może zrobić porządek. Jeśli dane ugrupowanie nie sprosta zadaniu, to "wypad" i wybieramy NOWE. Dlatego profilaktycznie konieczna jest budowa nowej alternatywy politycznej.

Twórcy okrągłostołowi demontażu naszego państwa wymyślili możliwość brania udziału w wyborach samorządowych innym komitetom wyborczym niż polityczne, by Polacy zajęli się sobą, wzajemną rywalizacją, a oni spokojniej mogli realizować wszelkie afery. Ponadto lokalne stowarzyszenia nie mają wpływu na politykę i nikt z władz centralnych nie liczy się z jakimkolwiek małym ugrupowaniem, co utrudnia im realizowanie działań strategicznych. Odpowiedzialność za nieprawidłowości w rządzeniu państwem rozmydla się, bo niejednokrotnie władze państwowe obarczają samorządy, a lokalne ugrupowania obwiniają polityków, przez co społeczeństwo jest dezinformowane. W świetle tego wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta powinien zostać kandydat ugrupowania politycznego i wówczas będzie pełna odpowiedzialność polityczna od samorządów po rząd. Skończy się wtedy przerzucanie odpowiedzialności i będzie łatwiejsza ocena władz rządzących przez wyborców. To są moje spostrzeżenia dla wyborców. Społeczeństwo jako suweren w dniu wyborów ma największą władzę i może zrobić porządek. Jeśli dane ugrupowanie nie sprosta zadaniu, to "wypad" i wybieramy NOWE. Dlatego profilaktycznie konieczna jest budowa nowej alternatywy politycznej.
Gość - Gryzia w sobota, 29 września 2018 13:42

Proszę mi powiedzieć czy osoby startujące w wyborach na te różne wiece, zebrania, agitacja , otwieranie tablic upamietajacych biorą urlop wypoczynkowy lub bezpłatny w zakładach pracy. Przecież są to osoby pracujące a niektóre imprezy mają w godzinach pracy.

Proszę mi powiedzieć czy osoby startujące w wyborach na te różne wiece, zebrania, agitacja , otwieranie tablic upamietajacych biorą urlop wypoczynkowy lub bezpłatny w zakładach pracy. Przecież są to osoby pracujące a niektóre imprezy mają w godzinach pracy.
Gość - Gmina Turek w sobota, 29 września 2018 11:44

To ciekawe, Kałużny nie powiedział (zgodnie z prawdą), że mieszka w Turku, mówił tylko, że w Turku mieszka jego rodzina. I teraz pytanie, skoro nie mieszka to jakim cudem kandyduje na radnego w mieście, po drugie skoro w mieście mieszka jego rodzina a wszyscy wiedzą, że żona i dzieci mieszkają na pewno w Obrzębinie to wnioskując ze słów kandyda nie są rodziną?

To ciekawe, Kałużny nie powiedział (zgodnie z prawdą), że mieszka w Turku, mówił tylko, że w Turku mieszka jego rodzina. I teraz pytanie, skoro nie mieszka to jakim cudem kandyduje na radnego w mieście, po drugie skoro w mieście mieszka jego rodzina a wszyscy wiedzą, że żona i dzieci mieszkają na pewno w Obrzębinie to wnioskując ze słów kandyda nie są rodziną?;)
Gość - Gość. w sobota, 29 września 2018 08:39

No a komu o tym opowiadali? Gdzie te tłumy wyborców? Na zdjęciach sami kandydaci.

No a komu o tym opowiadali? Gdzie te tłumy wyborców? Na zdjęciach sami kandydaci.
Gość - Gość w sobota, 29 września 2018 10:19

Przecież już wiadomo że "dobra zmiana" jest tylko dla swoich

Przecież już wiadomo że "dobra zmiana" jest tylko dla swoich :D
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.