Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do PE. Na drugim miejscu Koalicja Europejska

Wybory 2019

Wiemy już, że w Parlamencie Europejskim nasz kraj będą reprezentować przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Europejskiej, Wiosny oraz Konfederacji. Nadal czekamy na ostateczne wyniki potwierdzające w całości oddane przez Polaków głosy. Frekwencja w wyborach wyniosła 43 %.

Zwycięzcą wyborów do Europarlamentu jest partia Prawo i Sprawiedliwość, która zdobyła 42,4 % głosów, co daje 24 mandaty w Parlamencie Europejskim. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska z wynikiem 39,1 %, czyli 22 mandaty, a na trzecim Wiosna Roberta Biedronia. Wynik 6,6 % daje jej 3 mandaty. Polacy zadecydowali, że Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy otrzyma również 3 mandaty, z wynikiem 6,1 %.

Na chwilę obecną wiadomo, że z PiS mandaty do PE otrzymali między innymi Beata Szydło, Joachim Brudziński, Anna Zalewska, Adam Bielan, Patryk Jaki, Jacek Saryusz-Wolski, Beata Kempa, Beata Mazurek.

Z Koalicji Europejskiej mandaty do Parlamentu Europejskiego otrzymali między innymi Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Bartosz Arłukowicz, Marek Belka, Danuta Huebner.

Progu wyborczego nie przekroczyły – Kukiz 15 - 4,1 % oraz Lewica Razem - 1,3 %.

 

Wideo: „Miłość w Zakopanem”, czyli Sławomir na zak...
Do godziny 17.00 w wyborach do PE wzięło udział 29...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.