Przewaga PiS wzrosła! Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Flagi

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów. Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad konkurentami wzrosła jeszcze bardziej i ostatecznie wyborczy wynik PiS to 45,38 proc. W powiecie tureckim partia zwyciężyła z ogromną przewagą, bank z głosami rozbił Ryszard Bartosik.

Na posła Bartosika zagłosowało 8707 wyborców z powiatu tureckiego. Dla porównania pierwszy na liście Zdzisław Krasnodębski otrzymał w naszym powiecie 3422 głosy, a Andżelika Możdżanowska, która także wywalczyła mandat - 1228 głosów). Świetny w skali powiatu wynik Bartosika nie wystarczył jednak, aby zdobyć przepustkę do Brukseli. Mimo to poseł optymistyczne spogląda na wynik niedzielnych wyborów - Jestem zadowolony, nawet bardzo ze swojego wyniku, szczególnie w powiecie tureckim, w regionie konińskim, ale z ogólnego wyniku również. Ponad dwa tysiące głosów więcej w porównaniu z wyborami parlamentarnymi w 2015 roku. Oprócz swojego indywidualnego wyniku, jestem też bardzo zadowolony z wyniku, jaki uzyskało Prawo i Sprawiedliwość - komentuje poseł Bartosik.

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w powiecie tureckim z ogromną przewagą - swój głos oddało na tę partię 16 510 mieszkańców. Ugrupowanie zebrało zatem ponad połowę wszystkich głosów w powiecie (ogółem było ich 27 170). Na drugą w kolejności Koalicję Europejską zagłosowało 25,63 proc. wyborców. Partia Roberta Biedronia w powiecie zyskała 4,49 proc. głosów, a Konfederacja 3,74 proc. Na KKW Lewica Razem oddano 310 głosów (1,14 proc.).

Wiedza, zabawa i dobry start w przyszłość, czyli D...
Wielki bieg Klaudii Mruk na Rossmann Run w Łodzi

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Paweł Dzieciątkowski w poniedziałek, 27 maja 2019 22:06

Gdyby nie pana zadufanie, gdyby nie pycha jaka pana rozpiera , zdobyłby pan mandat. Myślę ,że daje to do myślenia.Mam rację panie pośle?

Gdyby nie pana zadufanie, gdyby nie pycha jaka pana rozpiera , zdobyłby pan mandat. Myślę ,że daje to do myślenia.Mam rację panie pośle?
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.