PSL odkrywa wyborcze karty i przedstawia kandydatów

Kandydaci PSL

Podczas środowej konferencji Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało większość swoich kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. Wciąż wielką niewiadomą pozostaje jednak kandydat ludowców na burmistrza Turku.

W wyborach do sejmiku wojewódzkiego PSL reprezentować będzie obecna radna Anna Majda. Na liście znajdzie się także Wojciech Mendelak - były Wielkopolski Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej. Co z listami do rady powiatu?

- Obecnie w radzie działa ośmioro radnych i mogę powiedzieć, że wszyscy będą startowali ponownie, bądź będą reprezentowali nas w ubieganiu się o stanowiska wójtów i burmistrzów w powiecie tureckim - wyjaśniał Mariusz Seńko, członek PSL i starosta powiatu tureckiego.

O funkcję radnego ubiegać się będą zatem: Krzysztof Przygoński, Zdzisław Wojtkowiak, Zofia Gruszczyńska, Barbara Zielińska, Aneta Seńko oraz Wojciech Rusek.

W Dobrej o fotel burmistrza ubiegać będzie się Tadeusz Gebler, w Kawęczynie w wyborach na wójta wystartuje Rafał Gil, we Władysławowie Daniel Kusz, a w Brudzewie Cezary Krasowski. Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze natomiast kwestia kandydata na burmistrza Turku.

- Kandydaci, którzy zostaną wystawieni to mocni, sprawdzeni kandydaci. Samorządowcy z krwi i kości. Z takimi ludźmi warto budować, warto tworzyć i można na nich polegać - zapowiedział Mariusz Seńko.

Władysław Kosiniak-Kamysz o strategii działania, s...
Brudzew: Już w sobotę strażacki festyn na pożegnan...

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Lolek w poniedziałek, 11 lipca 2022 15:22

Niech pochwali się radna Majda ile interpelacji złożyła i co zrobiła

Niech pochwali się radna Majda ile interpelacji złożyła i co zrobiła
Gość - patrycja w piątek, 13 września 2019 12:30

wiecej takich kandydatow

wiecej takich kandydatow
Gość - gr w czwartek, 30 sierpnia 2018 09:06

starzy wyjadacze, tylko ślizgać się na państwowych posadach... mdli

starzy wyjadacze, tylko ślizgać się na państwowych posadach... mdli
Gość - My w środa, 29 sierpnia 2018 17:38

Gumisie już szukają pracy, ponieważ jeśli PIS wygra wybory do woj. to bedzie koniec ciepłych posadek.

Gumisie już szukają pracy, ponieważ jeśli PIS wygra wybory do woj. to bedzie koniec ciepłych posadek.
Gość - Ryszard w środa, 29 sierpnia 2018 17:03

Jednocyfrowy wynik ludowców w wyborach samorządowych może ich tak osłabić, że po raz pierwszy nie przekroczą progu wyborczego do Sejmu. Na to liczymy

Jednocyfrowy wynik ludowców w wyborach samorządowych może ich tak osłabić, że po raz pierwszy nie przekroczą progu wyborczego do Sejmu. Na to liczymy :D
Gość
czwartek, 07 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.