Samorządowcy i działacze Prawa i Sprawiedliwości z Turku u ministra infrastruktury

PiS

Samorządowcy i działacze Prawa i Sprawiedliwości z Turku spotkali się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem i wiceministrem Andrzejem Bittlem. Wicestarosta turecki Dariusz Kałużny, radny powiatu Ryszard Papierkowski, zastępca kierownika ARMiR w Turku Jan Smak i kierownik KRUS w Turku Krzysztof Buchelt, a jednocześnie kandydaci KW Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach samorządowych wraz z posłem Ryszardem Bartosikiem rozmawiali z ministrami o środkach finansowych na remonty i przebudowę dróg na terenie powiatu tureckiego oraz planach modernizacji i rozbudowy linii kolejowych w Wielkopolsce.

Delegacja z Turku satysfakcją przyjęła informację o realizacji dotychczasowych zadań i planach inwestycyjnych na drogach krajowych 72 i 83 przebiegających przez powiat turecki. Rozmawiano równiż o rozpoczętej już przebudowie drogi krajowej nr 72 w Tuliszkowie. Dzięki funduszom rządowym droga ta zostanie gruntownie zmodernizowana, co znacząco zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym i poprawi komfort życia mieszkańców Tuliszkowa. Właśnie ta droga krajowa bę-dzie w najbliższych latach przebudowywana na całym odcinku od Tuliszkowa poprzez Turek (ul. Uniejowska) i Przykonę. W ramach przedsięwzięcia powstaną nowe skrzyżowania, w tym jakże potrzebne nowe skrzyżowania z ulicami Muchlińską, św. Floriana ze Słowackiego i Armii Krajowej z Nową w Turku. Rozbudowane zostaną również istniejące już ciągi pieszo-rowerowe na odcinku Turek – Tuliszków.

Delegacja z Turku uzyskała między innymi zapewnienie w zakresie budowy nowych ciągów pieszo-rowerowych przy drodze nr 83 na odcinku z Turku do Kaczek Średnich, a w kolejnych latach na dalszej części tej drogi aż do Dąbrowy w gminie Dobra.

Znacząca część spotkania z ministrem Adamczykiem poświęcona była Funduszowi Dróg Samorzą-dowych, z którego będzie finansowane wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg lokalnych. Na ten cel jest planowane przeznaczenie 36 mld zł w perspektywie czasowej sięgającej 2028 roku. Jak zapowiedział minister infrastruktury, w 2019 roku na drogi przeznaczone zostanie nieco ponad 6 miliardów złotych. Szef Ministerstwa Infrastruktury podkreślał już wcześniej, że fundusz umożliwi o wiele większe rządowe zaangażowanie i dofinansowanie tego typu inwestycji, niż obecnie. Ponadto zaznaczył, że samorządy gminne i powiatowe o niskim dochodzie na miesz-kańca będą mogły budować i modernizować drogi, przy zaangażowaniu w wysokości tylko 20 procent kosztów inwestycji ze środków własnych samorządów.

Podczas spotkania wiceminister Bittel poinformował również o planach rozbudowy linii kolejo-wych w Wielkopolsce. W trakcie rozmów okazało się, że istnieje realna szansa, aby znalazła się w nich linia kolejowa na odcinku Turek - Konin.

Poseł Ryszard Bartosik, samorządowcy i działacze Prawa i Sprawiedliwości z Turku oceniają wizytę u ministra Andrzeja Adamczyka za bardzo udaną i obiecującą. Liczą, iż po wyborach samorządowych, jako burmistrzowie, wójtowie i radni będą mogli wspólnie i w porozumieniu realizować zadania drogowe w naszych samorządach, a bezpośredni kontakt z ministerstwem infrastruktury pozwoli na szybką i szeroką w swoim zakresie realizację tego typu inwestycji.

Pierwszy dzień z następnych stu lat historii Polsk...
Najnowocześniejsze rozwiązania 4.0 na otwarciu fab...

Podobne wpisy

 

Komentarze 8

Gość - MO w sobota, 13 października 2018 16:43

Parada oszustów jest taki polski flim.

Parada oszustów jest taki polski flim.
Gość - Paweł Dzieciątkowski w piątek, 12 października 2018 23:03

Panie pośle.
Zapytam pana o zasługi panów- Dariusza Kałużnego vice starosty oraz Ryszarda Papierkowskiego radnego pow. tureckiego. Zapytam o zasługi tych panów w organizacji transportu zbiorowego.
Proszę powiedziec co Ci panowie zrobili w tej sprawie.
Proszę powiedziec, co pan, zrobił po naszej rozmowie w sprawie rozwiązania tej sprawy oraz problemów na ul. Dworcowej
Panie pośle obiecał pan zając się tą sprawą i moim zdaniem nic panowie nie zrobiliście by poprawic tą sytuację.
Gorzej obiecujecie wyborcom gruszki na wierzbie.
Paweł Dzieciątkowski
Kandydat do Rady Pow.tureckiego

Panie pośle. Zapytam pana o zasługi panów- Dariusza Kałużnego vice starosty oraz Ryszarda Papierkowskiego radnego pow. tureckiego. Zapytam o zasługi tych panów w organizacji transportu zbiorowego. Proszę powiedziec co Ci panowie zrobili w tej sprawie. Proszę powiedziec, co pan, zrobił po naszej rozmowie w sprawie rozwiązania tej sprawy oraz problemów na ul. Dworcowej Panie pośle obiecał pan zając się tą sprawą i moim zdaniem nic panowie nie zrobiliście by poprawic tą sytuację. Gorzej obiecujecie wyborcom gruszki na wierzbie. Paweł Dzieciątkowski Kandydat do Rady Pow.tureckiego
Gość - Eugeniusz Maciejewski w piątek, 12 października 2018 00:15

No i proszę, długo nie trzeba było czekać, a jeden z moich wcześniejszych komentarzy potwierdził się. Jak jedna formacja będzie rządzić od Warszawy po Samorząd, to mieszkańcy miasta i powiatu więcej skorzystają. Co najważniejsze, gdy nie spełnią oczekiwań, nie będzie już na kogo zganiać, a wyborcy będą mieli jasność w temacie. Z środków tych proszę zaplanować do realizacji drogę piaskową na asfaltową na odcinku Malanów - Przespolew. Drogi łączącej dwie gminy Malanów - Ceków i jednocześnie dwa powiaty Turek - Kalisz. Będąc radnym Sejmiku Wielkopolskiego dopilnuję, by to było spełnione. Jeśli nie wyborcy rozliczą. Zapraszam do PIASTÓW i profilaktycznie budujmy NOWE, bo później już kompletnie nie będzie na kogo głosować. I jeszcze jedna przestroga : gdy się pali na kopanie studni jest już za późno. I faktycznie jest późno - idę spać. Pozdrawiam !

No i proszę, długo nie trzeba było czekać, a jeden z moich wcześniejszych komentarzy potwierdził się. Jak jedna formacja będzie rządzić od Warszawy po Samorząd, to mieszkańcy miasta i powiatu więcej skorzystają. Co najważniejsze, gdy nie spełnią oczekiwań, nie będzie już na kogo zganiać, a wyborcy będą mieli jasność w temacie. Z środków tych proszę zaplanować do realizacji drogę piaskową na asfaltową na odcinku Malanów - Przespolew. Drogi łączącej dwie gminy Malanów - Ceków i jednocześnie dwa powiaty Turek - Kalisz. Będąc radnym Sejmiku Wielkopolskiego dopilnuję, by to było spełnione. Jeśli nie wyborcy rozliczą. Zapraszam do PIASTÓW i profilaktycznie budujmy NOWE, bo później już kompletnie nie będzie na kogo głosować. I jeszcze jedna przestroga : gdy się pali na kopanie studni jest już za późno. I faktycznie jest późno - idę spać. Pozdrawiam ! :)
Gość - ja w czwartek, 11 października 2018 23:51

W 2015 roku, gdy rządziła koalicja PO-PSL w ręce obcokrajowców sprzedano około 420 ha ziemi. Za czasów rządu PiS przebito ten wynik aż siedmiokrotnie! W 2016 roku przekazano obcokrajowcom akty notarialne na łączną wartość ponad 3 tysięcy hektarów.

W 2015 roku, gdy rządziła koalicja PO-PSL w ręce obcokrajowców sprzedano około 420 ha ziemi. Za czasów rządu PiS przebito ten wynik aż siedmiokrotnie! W 2016 roku przekazano obcokrajowcom akty notarialne na łączną wartość ponad 3 tysięcy hektarów.
Gość - Eugeniusz Maciejewski w piątek, 12 października 2018 00:29

Jak mówię głośno, że jest pilna potrzeba - dla ratowania Ojczyzny - budowania NOWEJ formacji politycznej, to się niektórzy na mnie boczą. PIASTOWIE czekają, zwłaszcza na nowe pokolenie polityków, bo jaką Ojczyznę zostawimy swoim dzieciom i wnukom ?????????????????????

Jak mówię głośno, że jest pilna potrzeba - dla ratowania Ojczyzny - budowania NOWEJ formacji politycznej, to się niektórzy na mnie boczą. PIASTOWIE czekają, zwłaszcza na nowe pokolenie polityków, bo jaką Ojczyznę zostawimy swoim dzieciom i wnukom ?????????????????????
Gość - ja w czwartek, 11 października 2018 23:49

a gdzie kolej klamco wielki Ryszardzie ?

a gdzie kolej klamco wielki Ryszardzie ?
Gość - Gość w czwartek, 11 października 2018 20:22

Tylko tyle a ja myślałam, że obietnicę budowy lotniska przywieźli

Tylko tyle a ja myślałam, że obietnicę budowy lotniska przywieźli;)
Gość - Ryszard Jagliński w niedziela, 14 października 2018 20:19

Nie żadne obietnice. Mają tu przewieź już wybudowane lotnisko z Radomia ale do tego jest potrzebna kolej. Tylko Bartosikowi coś się pomyliło i mówi o kolei do Konina a nie do Radomia

Nie żadne obietnice. Mają tu przewieź już wybudowane lotnisko z Radomia ale do tego jest potrzebna kolej. Tylko Bartosikowi coś się pomyliło i mówi o kolei do Konina a nie do Radomia;)
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.