Tuliszków: Obietnice wyborcze PSL spełnione, czas na kolejne wyzwania

Konferencja PSL w Tuliszkowie

Podczas konferencji, która odbyła się w Tuliszkowie członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego podsumowali minioną kadencję oraz nakreślili dalsze kierunki działania. -Nasi radni byli skuteczni, udało nam się zbudować konsensus, dzięki któremu gmina i miasto Tuliszków dużo skorzystała w tej kadencji w różnych obszarach, szczególnie w obszarze dróg- mówił podczas spotkania Mariusz Seńko.

„Udało nam się zbudować konsensus”
W spotkaniu udział wzięli kandydaci do Rady Powiatu oraz do Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Mariusz Seńko rozpoczął od podsumowania minionej kadencji. Przypomniał on, że priorytetem był szpital oraz edukacja.

-W dziedzinie edukacji jest się czym pochwalić. Wyszliśmy z konkretnymi propozycjami dotyczącymi nowych technologii w kształceniu zawodowym. Jak pamiętamy udało się pozyskać znaczne kwoty, które tworzą dobre otoczenie inwestycyjne. Ponad 20 mln.zł zainwestowanych w kształcenie. Również cieszy sukces inicjatywy nastawionej na naukę języków obcych. Chcieliśmy, by drugi język, język niemiecki wchodził do szkół i był równolegle nauczany- mówił Mariusz Seńko.

Inicjatorką tego właśnie projektu była radna powiatowa Aneta Seńko, a duże zasługi w jego realizacji miała również radna miejska Magdalena Danisz.

-Cieszę się bardzo, że gmina Tuliszków przystąpiła do projektu INTJO. Projekt ten daje możliwość nauki języków obcych. Zostało to zauważone, a projekt zyskał prestiżowy certyfikat, jako jeden z sześciu najlepszych w Polsce- mówiła inicjatorka projektu Aneta Seńko.

Jak dodała jest to dostrzegane również przez pracodawców, którzy potrzebują osoby znające nie jeden, ale dwa języki obce. Takich pracowników jest za mało, a projekt daje możliwość sukcesywnego uzupełniania kompetentnej kadry.

Jednym z sukcesów wyborczych obecnej radnej powiatowej Anety Seńko jest realizacja takich projektów, jak choćby przebudowa drogi Piętno- Wrząca oraz odcinek Piętno- Gozdów pierwszy etap czy odcinek drogi na Wróblinie, przebudowa drogi Rogozińskiego, Jana Pawła II, czy remont drogi na ulicy Konopnickiej. Radna ma nadzieję, że będzie miała okazję kontynuować zaczęte prace i jak mówi swoje dotychczasowe obietnice wyborcze zrealizowała.

Siedem filarów sukcesu Polskiego Stronnictwa Ludowego
Konferencja nie bez powodu odbyła się tuż obok strefy inwestycyjnej w Tuliszkowie. Planem działaczy PSL jest aktywizacja tych właśnie terenów.

-Chcemy, by pojawił się tu inwestor strategiczny, który pobudziłby gospodarkę gminy i miasta Tuliszków i spowodował tworzenie dobrych miejsc pracy. Zależy nam na tym, by był to inwestor, który charakteryzuje się tworzeniem wysokopłatnych miejsc pracy, bo przy obecnym poziomie bezrobocia w powiecie tureckim nie możemy pozwolić sobie na każdego inwestora. Trzeba wykorzystać kapitał ludzki, specjalistów których mamy i szkolimy- informuje Mariusz Seńko.

Członkowie PSL chcą, aby na niniejszych terenach pojawiła się firma produkcyjna. Swoje miejsce mają znaleźć również kobiety, które mają mieć wyjątkowo duży wkład w rozwój potencjalnego przedsiębiorstwa. Preferowana na chwilę obecną branża to motoryzacyjna i lotnicza.

Oprócz gospodarki kontynuowane mają być również działania na niwie edukacji. Projekt INTJO ma być kontynuowany, a szkoły wspierane.

-Widzimy większą potrzebę pozyskania partnerów zagranicznych dla szkół podstawowych w gminie Tuliszków. Te szkoły powinny mieć kontakt z partnerami zagranicznymi, a dzieci mogły się praktycznie uczyć języka obcego- mówił Mariusz Seńko.

O planach dotyczących infrastruktury sportowej, współpracy z organizacjami funkcjonującymi w gminie opowiedział kandydat na radnego Michał Gaj.

Jednym z ważnych elementów rozwoju jest dostęp do kultury. Mariusz Dróżdż ma wiele pomysłów, które chciałby wprowadzić w życie będąc radnym. Dotyczą one zarówno dzieci, jak i seniorów.

-Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym od strony muzycznej. Chciałbym wprowadzić w gminach w powiecie tureckim możliwość realizowania się dzieci właśnie w tej strefie. Chcę, by mogły rozwijać swój talent- mówił Mariusz Dróżdż.

Ważnym elementem jest rozwój infrastruktury na terenie gminy, a ich realizacja odbywać miałaby się na zasadzie współpracy.

W swoim programie członkowie PSL nie zapomnieli o ochronie zdrowia, dalszej odbudowie szpitala oraz pozyskaniu specjalistów, którzy będą potrafili sprostać trudnym wyzwaniom.

Kandydaci zadeklarowali również podjęcia działań mających na celu budowę basenu przy Szkole Podstawowej w Tuliszkowie. Z obiektu mogliby korzystać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy miasta.

Małgorzata Wojtasik: Wymijające odpowiedzi w spraw...
Kawęczyn: Radni obradowali po raz ostatni

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.