Turek: Znane nazwiska i polityczni debiutanci, czyli kogo zobaczymy na listach do rady miejskiej?

Turek Listy Wyborcze

W radzie miejskiej w Turku jest 21 miejsc. Łącznie o mandaty ubiegać się będzie 179 kandydatów startujących z 26 list. Kto się na nich znalazł?

Na listach kandydatów na radnych nie brakuje znanych nazwisk, ale sporo jest też takich osób, dla których jest to pierwsza samorządowa kampania wyborcza. Nie trudno jednak doszukać się wśród kandydatów sieci powiązań o charakterze rodzinnym i koleżeńskim. Na pierwszych miejscach znajdziemy głównie nazwiska samorządowych „wyjadaczy” - jest m.in. Marian Mirosław Marczewski czy Dariusz Młynarczyk. Ale po kolei.

W okręgu nr 1 o mandaty w radzie miejskiej powalczy w sumie 46 kandydatów, którzy startują z siedmiu list. Do zdobycia jest pięć mandatów.

tabela okreeg1

Pięć mandatów można zdobyć również w okręgu nr 2. Listy zarejestrowało tam sześć komitetów. Łącznie mieszkańcy wybierać będą spośród 42 kandydatów.

okregi wyborcze2

38 kandydatów starać się będzie w październiku o mandat radnego w okręgu nr 3. To właśnie tutaj na jedynkach znajdziemy Macieja Marczewskiego, Joannę Pawlak, Romana Groblicę, Dariusza Młynarczyka, Jerzego Pionke czy Mariolę Kadrzyńską-Siwek.

okregi wyborcze3

Aż sześć mandatów będzie do obsadzenia w okręgu nr 4. Wystartuje tam łącznie 53 kandydatów z siedmiu komitetów wyborczych, w tym m.in. kandydat na burmistrza Piotr Bińkowski.

okregi wyborcze4

Biblioteczny Klub Filmowy powraca!
Darmowa wyprawka dla malucha w Miejskiej Bibliotec...
 

Komentarze 1

Gość - Piontek w piątek, 21 wrzesień 2018 22:02
Gość
czwartek, 21 listopad 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.