Waldemar Trojan zapowiada Dom Spokojnej Starości w Korytkowie

Towarzystwo Samorządowe Turek

Budowa Domu Spokojnej Starości to kolejny punkt programu wyborczego Towarzystwa Samorządowego. Powstanie takiej placówki w Korytkowie zapowiedział po swojej ewentualnej wygranej kandydat na burmistrza Waldemar Trojan.

- Chciałbym, by była to nowoczesna, całodobowa placówka, w której seniorzy znajdą opiekę profesjonalnego zespołu specjalistów. Chciałbym, by otoczyła opieką kilkudziesięciu seniorów - mieszkańców naszego miasta - tak o swoim planach mówił Waldemar Trojan.

Według przygotowanej propozycji w nowowybudowanym obiekcie miałyby się znaleźć się 33 pokoje jedno i dwuosobowe z pełnym wyposażeniem i łazienkami. Budynek miałby też nowoczesną kuchnię, jadalnię, świetlicę z kominkiem i sprzętem. Tam miałyby być organizowane imprezy rodzinne i okazjonalne. Planowana przestrzeń ma być także pozbawiona barier architektonicznych.

Skąd jednak pomysł na utworzenie takiego domu? Jak mówi kandydat Towarzystwa Samorządowego na burmistrza Turku, jest to efekt rozmów z mieszkańcami. Waldemar Trojan wskazywał, że w mieście jest około kilkudziesięciu osób, które chciałyby skorzystać z oferty takiej placówki. Jej budowa ma przyczynić się do poprawy jakości życia seniorów. Dom Spokojnej Starości w założeniach Waldemara Trojana miałby zostać wybudowany przy wsparciu środków unijnych i rządowych. Nie ukrywa on jednak że będą także potrzebne środki własne.

Dąb Wojciech pomnikiem przyrody na 100-lecie odzys...
Gm.Turek: Skoki i gonitwa za lisem, czyli 10. urod...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Turek w poniedziałek, 15 października 2018 13:26

I to jest w końcu dobry pomysł kandydata na przyszłość dla swoich kolegöw z TS

I to jest w końcu dobry pomysł kandydata na przyszłość dla swoich kolegöw z TS:D
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.