Wideo: "Program realizujemy nie w obietnicach, a w czynach", czyli Ryszard Bartosik podsumowuje kampanię wyborczą

Ryszard Bartosik

Kampania wyborcza jest już na finiszu. Zanim jednak zapadnie cisza poseł Ryszard Bartosik przypomniał o sukcesach Prawa i Sprawiedliwości. Podczas konferencji poruszył nie tylko ogólnopolskie kwestie, ale też to, co udało się osiągnąć dla regionu.

- Chciałbym zaapelować, abyście państwo poszli na wybory i zagłosowali za Polską, za Prawem i Sprawiedliwością. Kampania dobiega końca, ale moja kampania trwała cztery lata, od początku kadencji. Starałem się najlepiej jak tylko potrafię pracować dla naszej ojczyzny - mówił poseł Bartosik.

Dodał także, że warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość oraz zaapelować by nie marnować głosów na kandydatów z KO i PSL oraz pozostałych partii, które - zdaniem Bartosik - ograniczą lub zlikwidują programy wprowadzone przez PiS.

- To są partie likwidatorów. Najlepszy przykład mieliśmy, kiedy za rządów PO i PSL zostały sprzedane nasze kopalnie - dodał.

Jako przykład skuteczności w regionie poseł podał inwestycję spółki Energa w Przykonie, którą wczoraj wizytował wiceminister Waldemar Buda. Inwestycja ta z pewnością podniesie poziom rozwoju gospodarczego w regionie. Jako przykład wiarygodności PiS poseł Bartosik podał także realizację ul. Zdrojki Lewe w Turku.

- My realizujemy nasz program i realizujemy go nie w obietnicach, a w czynach - mówił kandydat PiS.

Poseł nawiązał również do historycznej wizyty premiera Morawieckiego w Turku:

- Ku mojemu zadowoleniu premier wiele mówił o naszym regionie, o Turku. Ta wizyta była historyczna. Podkreślał znaczenie naszego miasta, powiatu, moja współpracę z premierem, która układa się dobrze, coraz lepiej. Przedstawiliśmy to, co dzieje się w kraju i na terenie naszego regionu. Tych rzeczy jest wiele i mam zapewnienie od pana premiera ze będzie pamiętał i będzie mnie wspierał w działaniach na rzecz regionu konińskiego.

Ryszard Bartosik odniósł się też do planów budowy kolei w Turku. Jak można było usłyszeć program Kolej Plus, w którym Turek został ujęty w pierwszej turze, ma być realizowany przy następnej perspektywie finansowej UE.

Posłowi podczas konferencji towarzyszył także starosta powiatu tureckiego. Wspólnie podsumowali ile, w ciągu tylko ostatnich 10 miesięcy udało się zrobić dla powiatu tureckiego i jakie wsparcie rządowe otrzymał powiatowy samorząd. Są to inwestycje drogowe, w tym ostatnio pozyskane środki z Funduszu Dróg Samorządowych, zarówno w samym Turku, jak i ościennych gminach, to pozyskane środki na remont oddziału wewnętrznego SP ZOZ, dofinansowanie do zakupu dwóch karetek. Starosta poprzednie rządy PO-PSL nazwał natomiast grabarzami naszego przemysłu, odnosząc się tym samym do zamykania kopalń w naszym regionie i przywołując raport Najwyższej Izby Kontroli, który obnaża prawdę o prywatyzacji tych zakładów.

- Prawo i Sprawiedliwość jest organizacją, partią wiarygodną, mamy czym się pochwalić. Bardzo duży jest wkład posła Ryszarda Bartosika w te osiągnięcia. Jestem przekonany, że będziemy dalej współpracować po 13 października - dodał Dariusz Kałużny.

Nauczyciele i uczniowie z ZSR w Kaczkach Średnich ...
Nauczyciele i uczniowie z ZST świętowali Dzień Edu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.