Wspierać polską gospodarkę, zapewnić zgodę i bezpieczeństwo- czyli Kosiniak – Kamysz i Kukiz na kampanii w Koninie

Kosiniak – Kamysz i Anna Majda na kampanii w Koninie

– Idziemy z mocnym przesłaniem łączymy Polaków, budujemy mosty porozumienia, a nie mury podziałów i nienawiści – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, który wraz z Pawłem Kukizem i kandydatami okręgu nr 37 na posłów spotkali się z mieszkańcami Konina. Wśród nich była reprezentantka powiatu tureckiego - doktor Anna Majda.

Liderzy Koalicji Obywatelskiej wyjaśniali skąd decyzja o firmowaniu wspólnych szyków w walce o mandaty poselskie i senatorskie.

– Połączyliśmy swoje siły, by być bardziej skuteczni, by w kolejnym parlamencie przeforsować program, który nie jest programem haseł populistycznych, nie jest programem licytacji na populizmy, tylko realnym programem wsparcia gospodarki, społecznym programem, wolnościowym, który daje szansę na połączenie Polaków, stabilne życie, spokój w domach, zgodę i pojednanie, ale też rozwój i bezpieczeństwo – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider ludowców wyartykułował program wyborczy ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z odnawialnymi źródłami energii, inwestycje w fotowoltaikę, elektrownie wiatrowe i wodne. Uwagę na ten problem zwróciła również kandydatka nr 2 na liście w okręgu 37- Anna Majda, przytaczając przykład powiatu tureckiego, gdzie właśnie powstaje największa w Polsce i Europie farma, wykorzystująca zieloną energię.

Kosiniak skrytykował rząd w kwestiach gospodarczych, zaznaczając konieczność wsparcia dla przedsiębiorców i pomyśle na dobrowolny ZUS.

– Przedstawiciele rządu chcą w radykalny sposób podnieść ZUS i podatki dla prowadzących działalność gospodarczą. To będzie zaoranie polskich przedsiębiorców, likwidacja wolności gospodarczej, własnej działalności. Żeby zapracować na programy socjalne, ktoś się musi na to składać, a robią to przedsiębiorcy. Oni tworzą miejsca pracy, a nie wydolą na, z łatwością rzucane propozycje rządzących, bo rząd nie płaci za pensję minimalną, tylko przedsiębiorcy! Gdzie tu dialog społeczny?- mówił Kosiniak- Kamysz.

Głos zabrał również Paweł Kukiz, który podkreślił konieczność wprowadzenia w życie zmian ustrojowych, pakietu obywatelskiego, dzięki któremu skończyłby się monopol na monowładzę.

– Sytuacja, gdy jedna partia zawłaszcza wszystko, jest bardzo niebezpieczna i zawsze, prędzej czy później, doprowadza do autorytaryzmu, a ten kończy się zawsze tragicznie- mówił Kukiz.

Przyjazd przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej zakończyło spotkanie z seniorami, podczas którego rozmawiano no kluczowych punktach programu w tym o emeryturze bez podatku.

Japończycy chcą postawić w Turku elektrownię gazow...
Zapraszamy na II Wielkopolski Kongres Gospodarczy

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Mirosław w piątek, 13 września 2019 11:15

Wspieramy tą kandydatkę, cała nadzieja w Tobie Anno.

Wspieramy tą kandydatkę, cała nadzieja w Tobie Anno.
Gość - leon w piątek, 13 września 2019 11:33

my też wspieramy!!!!

my też wspieramy!!!!
Gość - PaniB. w piątek, 13 września 2019 11:10

Brawo Anna Majda! Będziemy na Ciebie głosować z całą rodzinką. Pozdrawiam B.

Brawo Anna Majda! Będziemy na Ciebie głosować z całą rodzinką. Pozdrawiam B.
Gość - wyborca. w czwartek, 12 września 2019 13:24

ta kandydatka nawet stąnć nie umie....

ta kandydatka nawet stąnć nie umie....
Gość - basia w piątek, 13 września 2019 13:07

na glowie miala stanac zeby ciebie zadowolic

na glowie miala stanac zeby ciebie zadowolic
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.