Znamy "jedynkę" PISu z naszego okręgu. Jest zaskoczenie

Zbigniew Hoffman

Dokładna data tegorocznych wyborów parlamentarnych wciąż nie jest zanana. Mimo tego partie polityczne już teraz prześcigają się w składaniu obietnic oraz deklaracji. Dziś, 13 lipca, Prawo i Sprawiedliwość w swojej siedzibie w Warszawie ogłosiło „jedynki” na listach wyborczych. Partia rządząca zrobiła to jako pierwsza z czołowych ugrupowań politycznych naszego kraju. W okręgu konińskim umiarkowane zaskoczenie.

Powiat turecki wraz z powiatem gnieźnieńskim, kolski, konińskim, średzkim, śremskim i wrzesińskim w wyborach parlamentarnych wchodzi w skład okręgu nr 37, tzw. konińskiego, z którego jesienią do Sejmu wybranych zostanie 9 osób. Proporcjonalny sposób głosowania na zgłoszone listy powoduje, że kluczowe są osoby wystawione do wyborów na ich pierwszych miejscach.

Po wystawieniu posła Ryszarda Bartosika w wyborach do Europarlamentu pojawiły się plotki, że to właśnie jego Prawo i Sprawiedliwość postawi na czele listy. Wszystkie wątpliwości i spekulacje przeciął dziś kilka minut po 11.00 prezes Jarosław Kaczyński. Decyzją władz partyjnych o mandant poselski z pierwszego miejsca w okręgu konińskim będzie się ubiegał Zbigniew Hoffmann – obecny Wojewoda Wielkopolski. To on ma być motorem napędowym kampanii m.in. w powiecie tureckim. Jest to dość niespodziewany wybór, gdyż Hoffmann nie jest związany z tą częścią województwa wielkopolskiego.

Urodzony w 1963 roku w Poznaniu z wykształcenia jest politologiem. Od 1992 roku pracuje w administracji publicznej, m.in. w Urzędzie Miasta Poznania. Wcześniej pełnił funkcje I wicewojewody wielkopolskiego oraz wojewody kujawsko-pomorskiego. Był także radnym województwa wielkopolskiego. Dla Zbigniewa Hoffmana będzie to już trzeci start w wyborach parlamentarnych. Wcześniej bez powodzenia ubiegał się o mandat w 2007 i 2011 roku. Wówczas kandydował z okręgu poznańskiego. Konińska jedynka PiS podczas kampanii wyborczej z pewnością odwiedzi i Turek. Będzie to doskonała okazja dla burmistrza i radnych miejskich, żeby dopytać go o szczegóły jego niedanej decyzji w sprawie myjni na os. Wyzwolenia.

Następnym krokiem kampanijnej rozgrywki będzie ogłoszenie poszczególnych kandydatów i ich miejsc na liście. Gdzie znajdzie się poseł Bartosik? Jaką pozycją nagrodzi go partia? Z doniesień medialnych wiemy, że nie wszyscy obecni parlamentarzyści otrzymają jednak możliwość startu w jesiennych wyborach.
Przykona: PKS Orzeł Dziadowice- Folwark najlepszą ...
Kawęczyn: Turbokozak przegonił nudę. Orlik pełen s...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - dwie wieże kaczysława w niedziela, 14 lipca 2019 13:09

Lat ami to koło dup. bo i tak na ugrupowanie ,którego guru nazywa mnie kanalią, zdradziecką mordą nie zagłosuję.Bartosik wsiadaj na rowerek i zacznij pozować z kartoflami do zdjęć jak kiedyś .Co zapomniałeś?Nie boje się ciebie i ewentualnych procesów bo zdjęcia w sieci jak z pyrkami na rowerku pozujesz nigdy nie zginą.

Lat ami to koło dup. bo i tak na ugrupowanie ,którego guru nazywa mnie kanalią, zdradziecką mordą nie zagłosuję.Bartosik wsiadaj na rowerek i zacznij pozować z kartoflami do zdjęć jak kiedyś .Co zapomniałeś?Nie boje się ciebie i ewentualnych procesów bo zdjęcia w sieci jak z pyrkami na rowerku pozujesz nigdy nie zginą.
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.