W Turku szkolili się karatecy z północno-centralnej Polski

W niedzielę, 23 lutego 2020 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku odbyło się seminarium szkoleniowe OYAMA Polskiej Federacji Karate, z udziałem zawodników i instruktorów Turkowskiego Klubu Karate i kilkunastu innych ośrodków w kraju.

  0 komentarze
0 komentarze

Regionalny Turniej Ligii Młodych Wojowników

W ostatnim tygodniu odbył się regionalny Turniej Ligi Młodych Wojowników z podziałem na kategorie wiekowe. Turniej odbył się pod patronatem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu i Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku . Najlepiej wypadli zawodnicy z sekcji Grzymiszew i Turek zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach.

O to najlepsi z najlepszych:
Miejsce pierwsze : Kacper Jasak, Krystian Rybicki, Kacper Iwański, Sebastian Wypych, Filip Konefał- ( wszyscy Tuliszków-Grzymiszew) , Aleksandra Figurska, Oliwier Stolarek, Wojciech Gadomski-( wszyscy Turek-gmina Turek)
Miejsce drugie: Ksawery Antczak, Filip Szulc, Ksawery Knop, Natalia Zamiatowska (wszyscy Grzymiszew), Marcel Kotfas, Marcel Wiśniewski ( Przykona), Norbert Piechota, Nikodem Grzelka ( Turek)
Miejsce trzecie : Norbert Zagozda, Marcel Kotfas, Gracjan Kozłowski, Błażej Wypych ( wszyscy Grzymiszew Tuliszków), Marcel Filipowicz, Mikołaj Buchelt ( Turek) , Dawid Wiśniewski ( Przykona Najmłodszym zawodnikiem okazał się Norbert Zagozda lat 6 z Przedszkola w Grzymiszewie. Zawody sędziowali Tomasz Sobczak , Daniel Pakuła i shihan Dariusz Jasiakiewicz.

Podziękowania dla Burmistrza Turku, Burmistrza Tuliszkowa, PGKIM Turek, Radnego Miejskiego Pawła Kwiatkowskiego oraz rodziców z sekcji Grzymiszew za wsparcie imprezy i pomocy w organizacji zawodów.
View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/sport#sigProIdd63205d2e4
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Druhowie z Galewa najlepsi w halowej piłce nożnej

Drużyna reprezentująca OSP Galew zwyciężyła w Powiatowym Turniej w Halowej Piłce Nożnej Drużyn OSP. Rywalizacja w hali sportowej w Brudzewie była pełna emocji i zdrowej, sportowej walki.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Tenisowe zmagania pełne sportowej rywalizacji

Sobota w Dobrej upłynęła pod znakiem sportowych emocji. Wszystko za sprawą odbywającego się tam Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dobrej, w którym rywalizowali zarówno dzieci jak i dorośli.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Samorządowcy będą kopać w piłkę i pomogą Wiktorowi

 Już 14 marca (sobota) br. w Hali Sportowej w Malanowie odbędą się XXI Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej. Początek zawodów o godz. 9.00.

  0 komentarze
0 komentarze

Sukces Jakuba Lempacha podczas Halowych Mistrzostw Polski

W Turku rodzą się wyjątkowe talenty. Kolejnym tego przykładem jest sukces Jakuba Lempacha, który podczas Halowych Mistrzostw Polski zajął drugie miejsce.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie 15 lutego wziął udział Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci, Młodzików, Juniorów młodszych, Juniorów które odbyły się w Poznaniu. Organizatorem imprezy był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu. Udanie rozpoczęli sezon startowy zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo, bowiem z Poznania przywieźli 12 medali.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie był gospodarzem Mistrzostw Gminy Turek w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się 13 lutego 2020 r.

  0 komentarze
0 komentarze

Najlepsi w tenisie stołowym nagrodzeni

Po sześciu spotkaniach w ramach Grand Prix Turek miłośnicy tenisa stołowego wzięli udział w wielkim finale. Odbył się on w niedzielę, 16 lutego w Hali Widowiskowo- Sportowej w Turku.

  1 komentarz
1 komentarz

Hubert Kozelan Mistrzem Polski! Turkowianin wygrywa bieg po marzenia

Hubert Kozelan, nastoletni sprinter z Turku w pięknym stylu został Mistrzem Polski juniorów w kategorii U-18. Bieg na 60 metrów wygrał ustanawiając jednocześnie swój nowy życiowy rekord. Z dumą możemy stwierdzić, że turkowianin wygrywa bieg po marzenia i z całych sił kibicujemy!

  2 komentarze
2 komentarze

Decyzja zapadła. Drużyna Seniorów Tura zlikwidowana

Wszystko, co związane z działalnością drużyny seniorów Tura stało się historią. Na dodatek zamkniętą. Z dniem 7 lutego 2020 roku zarząd klubu podjął uchwałę o likwidacji drużyny. Powód? Finanse. W tym przypadku akurat ich brak. Kwota, która jest do rozdysponowania nie jest w stanie zapewnić należytego rozwoju sportowcom. Od teraz będą musieli oni rozwijać swoje pasje poza granicami miasta.

  5 komentarze
5 komentarze

Klaudia Mruk ze specjalnym wyróżnieniem za osiągnięcia sportowe

10 lutego 2019 r. w Auli AWF w Poznaniu odbyła się Gala Plebiscytu Głosu Wielkopolskiego Mistrzowie sportu 2019.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zimowa Szkoła Karate Kyokushin w Białym Dunajcu

Od 1 do 8 lutego najmłodsi karatecy kyokushin z Poznania, Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku i Tuliszkowa przebywali na Zimowej Szkole Karate Kyokushin w Białym Dunajcu.

  0 komentarze
0 komentarze

Język angielski, judo, narty, snowboard- czyli Rytro 2020

43 zawodników z GKS Kasztelania Brudzew oraz KS JUDO Turek brało udział w obozie zimowym w malowniczo położonej nad rzeką Poprad miejscowości Rytro. Wyjątkowo napięty harmonogram każdego dnia sprawiał ,że nikt tu nie mógł nawet przez chwilę pomyśleć o nudzie. Kadra obozu w składzie Agata Kujawa , Tomasz Świniarski oraz Marek Kujawa dokładała wszelkich starań aby każdy uczestnik wywiózł z obozu wyjątkowe i niezapomniane wspomnienia.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: ,,Ferie z Judo” dla dzieci z Gminy i Miasta

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie po raz kolejny był organizatorem bezpłatnych zajęć sportowo- rekreacyjnych pod hasłem ,,Ferie z Judo” dla dzieci z Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Półmaraton Towarzyski w wyśmienitej atmosferze i pięknym słońcu

Ponad 80 osób wzięło udział w tegorocznym Półmaratonie Towarzyskim, który odbył się dzisiaj, tj. 9 lutego. Jak zawsze humory dopisały, a oprócz tego sportowców przywitał piękny i ciepły dzień.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Druhowie ruszyli na boisko

W strażakach z gminy Władysławów drzemie sportowych duch. Udowadniają to nie tylko podczas zawodów sportowo-pożarniczych. O tym, że druhowie świetnie radzą sobie nie tylko w trakcie akcji gaśniczych, ale również na boisku można było przekonać się podczas niedzielnego (9 lutego) Gminnego Turnieju OSP w Piłce Nożnej.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Zarząd piłkarskiego „Znicza” podsumował miniony rok

W sobotnie popołudnie miało miejsce walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze GLKS Znicz Władysławów. Zarząd i zaproszeni goście podsumowali 2019 rok i rozmawiali o planach na najbliższe miesiące.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Judo, akrobatyka sportowa i narty w Murzasichle

W dniach 25 stycznia - 1 luty, około 50 osobowa grupa zawodników Judo i Akrobatyki Sportowej z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo’’ w Tuliszkowie oraz dzieci z Gminy i Miasta w Tuliszkowie przebywała na obozie Judo, Akrobatyki Sportowej i obozie narciarskim w miejscowości Murzasichle k/ Zakopanego.

  0 komentarze
0 komentarze

Zimowy Turniej Sportów Walki

W dniu 30 stycznia odbył się Zimowy Turniej Sportów Walki w którym uczestniczyły dzieci biorące udział w Zimowej Akademii Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był jak co roku Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku działający przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Sędzią głównym był sensei Danie Pakuła 3 dan i sepami Hubert Wasilewski. Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wagowe i wiekowe.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.