Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai WKO Japan w Sieradzu

W dniu 30 września 2023 roku zawodnicy Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushinkai WKO Japan w Sieradzu. 12 młodych zawodników z sekcji kyokushin karate zdobyło 9 pucharów w tym pięciu z nich zajęło pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych w konkurenci walk kontaktowych , jeden zajął drugie miejsce ,a pozostali wywalczyli cztery, trzecie miejsca, dwaj uczestnicy stanęli tuż za podium na czwartym miejscu pozostali odpadli w eliminacjach.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Wielki sport w Kaczkach Średnich. Nowy stadion oddany do użytku

29 września 2023 roku zapisze się wielkimi literami w historii Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich (gm. Turek). Właśnie tego dnia, dokładnie 44 lata po powstaniu pierwszego stadionu, oddano do użytku nowy, pełnowymiarowy obiekt sportowy. Podczas wydarzenia dokonano symbolicznego przecięcia czerwonej wstęgi oraz wkopano kapsule czasu będąca pamiątkę dla przyszłych pokoleń.

  1 komentarz
1 komentarz

Mieszkaniec Dobrej w reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w pétanque

Pétanque to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. W ojczyźnie tego sportu, we Francji, zakończyły się niedawno Mistrzostwa Europy. W polskiej reprezentacji, która wzięła udział w tym wydarzeniu znalazł się mieszkaniec Dobrej, Łukasz Antczak.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Nowy rozdział sportowej pasji: Orlik po modernizacji

Dla wielu miłośników sportu i aktywności fizycznej, Orlik to miejsce, które zawsze było źródłem radości i wspomnień. Teraz nasza gmina dokonała gruntownej modernizacji boiska, aby jeszcze bardziej dostosować je do potrzeb naszej społeczności sportowej.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Pełne pozytywnej energii "Biegi Malanowska Jesień"

Idealnej pogody oraz wiele pozytywnej energii doświadczyli uczestnicy XVII Biegów Malanowska Jesień. Jak co roku wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, a zawodnicy z uśmiechami na twarzach dotarli do mety.

  0 komentarze
0 komentarze

Striker Turek na Pucharze DFN

W ubiegły weekend w miejscowości Skarszewy odbył się Puchar DFN. Turniej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu zgromadził blisko 250 zawodników. Nasz klub reprezentowała 9 osobowa ekipa. Z turnieju przywieźliśmy 8 medali.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów

W ubiegły weekend zawodnicy tuliszkowskiej sekcji Judo, Julia Kocimska i Jan Antoniewicz startowali w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów im. Tadeusza Naskręta w Sochaczewie. Impreza organizowana przez Polski Związek Judo, Miasto Sochaczew i Orkan Judo Sochaczew.

  0 komentarze
0 komentarze

Patryk Szulc zawalczy podczas Gali Kalisz Fight Night. Trzymamy kciuki!

Sport od zawsze budzi wiele emocji. Tym bardziej, jeśli w wyjątkowym wydarzeniu udział bierze mieszkaniec Turku. O kim mowa? Patryk Szulc, zawodnik klubu Striker Turek zawalczy podczas Gali Kalisz Fight Night.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Jeziorowa Siódemka w Russocicach. Pobiegnij i pomagaj!

Już 8 października na terenie prokopalnianego zbiornika w Russocicach (gm. Władysławów) odbędzie się sportowe wydarzenie pod nazwą „Jeziorowa Siódemka”. Będzie to okazja nie tylko do biegowej rywalizacji, ale też niesienia pomocy.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Rajd „W krainie kwitnącej czereśni” dobiegł końca

Sołectwo Sarbicko (gm. Tuliszków) było gospodarzem finałowego spotkania kończącego cykl rajdów „W krainie kwitnącej czereśni”. Podsumowanie miało miejsce w niedzielę, 17 września.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Jesienny Turniej Judo

16 września w Poznaniu odbył się Jesienny Turniej Judo którego organizatorem był Okręgowy Związek Judo i Urząd Miasta w Poznaniu, turniej organizowany był dla kategorii wiekowych U13, U11, U9. Impreza zaliczana była do rankingu województwa Wielkopolskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Druh z Turku najszybszym Polakiem na mecie Oslo Maraton!

Damian Darul, druh z szeregów Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku doskonale spisał się podczas Oslo Maratonu. Osiągnął najlepszy wynik wśród Polaków startujących w tym wydarzeniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Paulina Prusinowska w kadrze na mistrzostwa świata

Pochodząca z gminy Władysławów piłkarka, Paulina Prusinowska wiele razy pokazała już, że potrafi sięgać wysoko. Dziś jest zawodniczką klubu Mazowsze Warszawa i już niebawem wystąpi z Reprezentacją Polski Niesłyszących na Mistrzostwach Świata w Malezji.

  0 komentarze
0 komentarze

XVII Biegi "Malanowska Jesień" - zapisy

Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zapraszają wszystkich sympatyków biegania do udziału w XVII Biegach „Malanowska Jesień”, które odbędą się w dniu 23 września 2023 r. W tym roku, podobnie jak w poprzednich biegi odbędą się na trasie leśnej w miejscowości Celestyny (wjazd z drogi wojewódzkiej 470 Kościelec-Kalisz na 34,9 km). W programie Bieg na 10 km (2 pętle po 5 km) oraz Marsz Nordic Walking na 5 km.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: I Gminny Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP

W sobotę, 9 września w miejscowości Grzymiszew zorganizowano I Gminny Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP. Głównym organizatorem była jednostka OSP Grzymiszew, która pozyskała środki na realizację tego wydarzenia. Dotacji w wysokości 15 000,00 zł udzieliła fundacja ENEA.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Zawodnicy judo na Cracow Judo Open w Krakowie

UKS Judo w Tuliszkowie wziął udział w Cracow Judo Open w Krakowie w dniach 2-3 września, pierwszy start w nowym sezonie tuliszkowscy judocy zaliczyli w mocnej europejskiej obsadzie, bowiem w imprezie wzieło udział ok. 800 zawodników z 20 krajów m.in. Szwecja, Norwegia, Ukraina, Słowacja, Słowenia, Niemcy, Belgia, Holandia, Węgry, Łotwa, Litwa, Finaldia, Czechy, Szwajcaria, Dania, Szkocja, Wielkiej Brytanii.

  0 komentarze
0 komentarze

Treningi w ramach Wakacyjnej Akademii zakończone

Początek roku szkolnego , to zakończenie Wakacyjnej Akademii , która odbywała się dwa razy tygodniowo i była prowadzona przez Klub Sportów i Sztuk Walk –czerwone drzwi przy ulicy Powstańców Wielkopolskich.

  0 komentarze
0 komentarze

Charytatywne rozgrywki z rekordowym wynikiem. Ponad 30 tys. zł dla pani Małgorzaty

Osiem godzin nocnych rozgrywek i rekordowa kwota ponad 30 tys. zł. Taki jest bilans V Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej. Tym razem pieniądze zbierane były dla Małgorzaty Porady-Wiśniewskiej.

  0 komentarze
0 komentarze

Champion Judo Camp w Centralnym Ośrodku Olimpijskim

 

Uczniowski Klub Sportowy Judo w dniach 20 - 28 sierpnia w Cetniewie wziął udzial Champion Judo Camp, treningi odbywały sie w Centralnym Ośrodku Olimpijskim. Zgrupowanie prowadzone było przez Richarda Trautmanna, niemieckiego judoka który był brązowym medalistą olimpijskim w 1992 roku w Barcelonie oraz w 1996 roku w Atlancie. Zdobył brąz świata w 1993 roku w Gamilton. Camp zgromadził ponad 700 zawodników z Polski, Niemiec, Estonii, Ukrainy, Algeri, Włoch, Litwy, Wielkiej Brytani.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Turniej o Puchar Wójta Gminy Przykona zakończony

XII Turniej o Puchar Wójta Gminy Przykona za nami. W niedzielę 27 sierpnia tradycyjnie na orliku w Smulsku odbył się turniej który od lat współorganizuje GKS Teleszyna Przykona.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.