Powiat turecki na trasie rowerowej pielgrzymi do Częstochowy

Parafie w powiecie tureckim po raz kolejny użyczyły gościny pątnikom, którzy w trasę na Jasną Górę wybrali się ze Strzelna Rowerami. Był czas na odpoczynek oraz wspólną modlitwę.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Obóz sportowo - rekreacyjny dla dzieci i młodzieży w Łazach

W dniach 24 - 31 lipca Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie organizował drugi w tym miesiącu obóz sportowo - rekreacyjny dla dzieci i młodzieży w Łazach. Kolejny obóz organizowany przez tuliszkowski klub sportowy zapewnił dzieciom i młodzieży wiele atrakcji oraz duża dawkę zajęć sportowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Zawodnik Skoczka Władysławów z medalem Mistrzostw Polski

Jakub Milczuk startujący w barwach UKS Skoczek Władysławów podczas odbywających się we Włocławku Mistrzostw Polski U18 nie tylko poprawił swój życiowy rekord, ale też w finale wywalczył brązowy medal. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Schrony „Przedmościa Koło” zdobyte!

Dnia 25 lipca o godzinie 15.00 z parkingu Urzędu Miasta w Turku wyruszył rajd rowerowy „Śladami umocnień Przedmościa Koło”.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Rajd rowerowy "Kilka sołectw - jedna gmina"

W niedzielę 25 lipca br., miłośnicy jazdy na rowerze spotkali się na kolejnym rajdzie rowerowym z cyklu " Kilka sołectw- jedna gmina." Rowerzyści wyruszyli w trasę liczącą 20 km, która zakończyła się tym razem w Grzymiszewie.

  0 komentarze
0 komentarze

Idealna pogoda i wielka przygoda podczas spływu kajakowego

Idealna pogoda czekała na miłośników przygód, którzy udali się 25 lipca na spływ kajakowy rzeką Wartą. Emocji nie brakowało, a organizatorzy przygotowali aż 70 kajaków dla osób, które wzięły udział w wydarzeniu.

  1 komentarz
1 komentarz

Gm. Turek: Emocjonujące skoki i rodzinny piknik w Stajni Roka

Debiutujący zawodnicy i doświadczeni jeźdźcy stanęli w szranki podczas zawodów zorganizowanych w Stajni Roka w Kowalach Księżych. Nie zabrakło też niespodzianek i atrakcji dla całych rodzin.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Już niebawem kolejna edycja Ekstremalnego Biegu dla Służb Mundurowych. Zapraszamy!

W dniu 8 sierpnia (niedziela) na terenie Łowiska Borowy Staw (Piorunów, 62-710) o godzinie 14.00 odbędzie się V edycja Ekstremalnego Biegu dla Służb Mundurowych "Husar Race". Bieg organizowany jest przez OSP Wyszyna przy współpracy z klubem "Baszta Wyszyna" oraz Urzędem Gminy Władysławów. Bieg odbędzie się pod patronatem Pana Ryszarda Bartosika - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  0 komentarze
0 komentarze

Zapraszamy na rajd rowerowy „Śladami umocnień Przedmościa Koło”

Samorząd Miasta Turek, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, PTTK oddział Turek, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, Miejski Dom Kultury w Turku oraz OSP Turek zapraszają wszystkich chętnych na rajd rowerowy „Śladami umocnień Przedmościa Koło”.

  0 komentarze
0 komentarze

Polowanie na grubą rybę zakończone wręczeniem pucharów

Piękna pogoda i brak większych obostrzeń sprzyjają organizowaniu imprez oraz spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Również miłośnicy wędkowania mieli okazję spędzić miło czas oraz wykazać się swoimi umiejętnościami.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Samorządowcy chwycili za broń

Już po raz dziewiąty w gminie Władysławów zorganizowano Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów. Po broń tradycyjnie już chwycili nie tylko panowie, ale i panie, by sprawdzić swoje umiejętności i celne oko.

  2 komentarze
2 komentarze

Tuliszków: Obóz sportowo-rekreacyjny w miejscowości Borowice

W dniach 8- 15 lipca, około 45 osobowa grupa z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie oraz dzieci z Gminy i Miasta w Tuliszkowie przebywała na obozie sportowo – rekreacyjnym w miejscowości Borowice k/Karpacza. Trwający siedem dni obóz miał na celu podniesienie sprawności fizycznej, nauka i doskonalenie sprawności ogólnej oraz elementów gimnastyki i akrobatyki sportowej oraz spędzenie wolnego czasu od szkoły w sposób aktywny i atrakcyjny zwiedzając pobliskie miejscowości.

  0 komentarze
0 komentarze

Premiowanie źrebiąt czas start! Zapraszamy!

Miłośnicy koni mają okazję podziwiać te szlachetne zwierzęta podczas premiowania źrebiąt, które rozpoczęło się dzisiaj, tj.17 lipca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku.

  2 komentarze
2 komentarze

Malanów: Wakacyjna Liga Piłki Nożnej 2021 - Zapisy!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie zaprasza wszystkich sympatyków futbolu do udziału w Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej 2021.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Pierwsza gala bokserska w Turku za nami. Gardzielik, Kulig i organizatorzy dali popis umiejętności

Powiat turecki dotychczas słynął z przemysłu włókienniczego i wydobywczo-energetycznego. Ten czas powoli dobiega końca. Poszukując nowej alternatywy dla budowania marki Turku i okolic być może warto postawić na wspieranie sztuk walki. Piątkowa gala bokserska w hali Widowiskowo -  Sportowej w Turku pokazała, że zarówno organizacyjnie jak i sportowo jesteśmy na to gotowi.

  4 komentarze
4 komentarze

Zadanie wykonane! Kamil Gardzielik wygrywa kolejną zawodową walkę!

Ostatnia walka Kamila odbyła się w kwietniu, dzisiaj po raz kolejny zawalczył na zawodowym ringu z Joelem Julio. Tym razem gala była wyjątkowa, bowiem odbyła się w Hali Widowiskowo- Sportowej w Turku.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

"Challenger's Boxing Night” start! Pierwsze walki już za nami

Rozpoczęła się wielka Gala Boksu! Do Hali Widowiskowo- Sportowej w Turku przybywa coraz więcej miłośników sportu. Za nami pierwsze walki. Największe emocji zaplanowano jednak na późny wieczór.

  0 komentarze
0 komentarze

Trzymajmy kciuki z Kamila Gardzielika. Walka już jutro

Już niespełna doba dzieli nas od wielkiego sportowego wydarzenia jakim jest gala CHALLENGER’S BOXING NIGHT by GIA2. Podczas walki wieczoru pochodzący z Dobrej Kamil Gardzielik stoczy walkę z Joelem Julio. Do dopingowania zachęcali w czwartkowy poranek partnerzy wydarzenia - burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, starosta Dariusz Kałużny oraz przedstawiciele firmy Lanko.

  0 komentarze
0 komentarze

Gardzielik i Julio po oficjalnym ważeniu. Wielka gala zawodowego boksu już jutro

W czwartek, 8 lipca miała miejsce oficjalna ceremonia ważenia poprzedzająca galę CHALLENGER’S BOXING NIGHT by GIA2. Kamil Gardzielik i Joel Julio mieli okazję spojrzeć sobie w oczy przed piątkową walką.

  6 komentarze
6 komentarze

Nagroda - niespodzianka za sportowe sukcesy dla licealistów

Starosta Turecki Dariusz Kałużny spotkał się dziś, tj. 8 lipca z grupą sportowców I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku i Dyrekcją szkoły. Uczniowie reprezentowali Powiat Turecki w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Licealiadzie Województwa Wielkopolskiego w sezonie 2020/2021, uzyskując największą liczbę punktów w tych rozgrywkach.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.