Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Karate

W dniu 17 paździenika 2020 roku w Hali Sportowej w Skarżysku Kamienna Obył się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Karate, który był inny od poprzednich w związku z zaostrzonym rygorem sanitarnym. Zawody rozegrano bez udziału publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z panujących covid 19.

  0 komentarze
0 komentarze

TUR 1921 Turek wygrywa z Wartą Dobrów 7:2

W sobotę na boisku w Dobrowie zespół Orlików rywalizował w ramach 8 kolejki ligi okręgowej z miejscową Wartą. Nasza drużyna po niemrawym początku z każdą minutą prezentowała się lepiej i osiągnęła przewagę na boisku. Wynik otworzył Szymon Kurzawa, a tuż przed przerwą trzy bramki w ciągu zaledwie 3 minut zdobył Krzysztof Koziński.

  0 komentarze
0 komentarze

Mistrzostwa Polski w Ełku

Zawody w Ełku były trzecimi rangi Mistrzostw Polski seniorów i juniorów w ciągu zaledwie trzech tygodni w okresie pandemii koronawirusa. Ringowe zmagania rozpoczęły się od zawodów w low kicku w Starachowicach, a następnie krajowa czołówka walczyła w wersji full contact w Drezdenku.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Mistrzostw Wielkopolski Karate Kyokushin

Podczas Mistrzostw Wielkopolski Karate Kyokushin pod patronatem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu zawodnicy sekcji Tuliszków i Grzymiszew wywalczyli wysokie miejsca medalowe i tytułu Mistrza Wielkopolski Okręgowego Związku, a byli to :

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Jesienne bieganie na szóstkę już w niedzielę

Łowisko Borowy Staw w miejscowości Piorunów (gmina Władysławów) kolejny raz stanie się miejscem, które rozgrzeją sportowe emocje.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Medalista Olimpijski Marian Tałaj na campie szkoleniowym

W dniach 9-11 października w Tuliszkowie odbył się camp szkoleniowy, w tych dniach Tuliszków gościł kluby z województwa Wielkopolskiego oraz medalistę Igrzysk Olimpijskich Marian Tałaj.

  0 komentarze
0 komentarze

TUR 1921 Turek zmierzył się z drużyną GKS Kasztelania Brudzew

W siódmej kolejce spotkań ligi orlików nasz zespół mierzył się z liderem rozgrywek z Brudzewa. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu i wydawało się, że drużyna pokusi się nawet o zwycięstwo w tym meczu. Niestety po przerwie goście, którzy byli zdecydowanie silniejsi fizycznie bardzo szybko strzelili kilka bramek i ostatecznie wygrali spotkanie.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Nowe szatnie dla sportowców

Sportowcy z gminy Kawęczyn korzystają już z w pełni wyposażonego budynku szatniowo-sanitarnego wykonanego w ramach programu „Szatnia na medal”.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

6 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w której startowali zawodnicy UKS Judo w Tuliszkowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Striker na seminarium szkoleniowym w Wołominie

W miniony weekend 4 października w Wołominie odbyło się II seminarium szkoleniowe poświęcone jednej z szybkościowych formuł walki jaką jest Pointfighting w Kickboxingu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Czwartkowe spotkania z lekkoatletyką zakończone

Dobiegł końca projekt pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”, który realizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Skoczek” we Władysławowie, zaś sfinansowany przez Wielkopolskie Zrzeszenie LZS ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Cegiełkę do realizacji ww. projektu dołożyła także Gmina Władysławów.

  0 komentarze
0 komentarze

Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushinkai. W turnieju wzięło udział 150 sportowców

W sobotę, 3 października odbyły się XXXI Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushinkai pod patronatem Okręgowego Związku karate w Poznaniu. Wydarzenie w tym roku było wyjątkowe ze względu na akcent charytatywny.

  0 komentarze
0 komentarze

Europejski Tydzień Sportu z Kopernikiem Plus

W dniach 23 – 30 września od 6 lat w całej Europie pod hasłem #BeActive odbywa się Europejski Tydzień Sportu. Ma on na celu promocję sportu i aktywności fizycznej w szkołach oraz w społeczności lokalnej, jak również pogłębiać wiedzę na temat licznych korzyści z tego płynących.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Mikołaj Wysocki wśród najlepszych lekkoatletów

W dniach 26-27 września 2020 r w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce w których Gminę Władysławów reprezentował Mikołaj Wysocki w biegu na 1000m z przeszkodami.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Walczyli o puchar Wójta Gminy

Wieczorową porą, 25 września 2020 r., na Boisku Orlik we Władysławowie, pomimo deszczowej aury, byliśmy świadkami emocjonujących zmagań piłkarskich, a to za sprawą odbywającego się corocznie Turnieju Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Władysławów, zorganizowanego przez Urząd Gminy i animatorów Boiska Orlik Bartłomieja Wiśniewskiego i Miłosza Olka. Główna idea turnieju jak zawsze krąży wokół popularyzacji piłki nożnej w lokalnym środowisku i integracji społeczeństwa.

  0 komentarze
0 komentarze

Mistrzostwa Polski Kadetów w Starachowicach

W dniu 26 października odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Kadetów w ramach Polishi Open Karate Kyokushin/shinkyokushin wg japońskich przepisów WKO w Starachowicach. Pomimo licznych zabezpieczeń i ograniczeń związanych z Covidem 19 , całe zawody przebiegły szybko i sprawnie, a co najważniejsze ,że bezpiecznie.

  0 komentarze
0 komentarze

Zawody karate kyokushin z akcentem charytatywnym. Liczymy na Was!

Zawody karate kyokushin odbędą się 3 października w Turku. Udział w nich zapowiedziały kluby z województw podlaskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Tuliszków: Puchar Polski Juniorów Młodszych w Piasecznie

27 września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wzięli udział w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Piasecznie. W Pucharze Polski wystartowała Natalia Poprawska i Julia Kocimska. Organizatorami imprezy był UKS Ikizama Piaseczno, Polski Związek Judo i GOSiR Piaseczno.

  0 komentarze
0 komentarze

Karate OYAMA dla dzieci to nie tylko sport

Turkowski Klub Karate OYAMA przekonuje, że karate jest doskonałą szkołą charakteru i wsparciem rozwoju fizycznego dziecka już od 4 roku życia. Treningi z maluchami to ćwiczenia techniki i zabawy ruchowe. Co ważne, wbrew pozorom karate nie jest sportem kontuzyjnym.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: "Malanowska Jesień" przyciągnęła biegaczy. Na starcie blisko 130 osób

Przelotny deszcz nie przeszkodził miłośnikom biegania we wzięciu udziału w corocznym wydarzeniu organizowanym na terenie gminy Malanów. Biegi „Malanowska Jesień” zawsze cieszą się dużą popularnością. Również tego roku na starcie stanęło około 130 osób.

  11 komentarze
11 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.