Miniona niedziela upłynęła pod znakiem sportowej rywalizacji, świetnej zabawy i rodzinnej atmosfery. Dzięki zaangażowaniu OSP Wielopole oraz KGW Wielopolanki po raz kolejny odbył się Festyn Rodzinny, który przyciągnął wielu mieszkańców i gości.
Mieszkańcy oraz goście licznie uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu, które połączyło sportową rywalizację, artystyczną kreatywność oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Wspólnie spędzony czas upłynął w atmosferze integracji, radości i dobrej zabawy.
Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili Ewelina Piwońska Kubiak- burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, oraz Małgorzata Wojciechowska- radna Rady Miejskiej w Tuliszkowie.
Jednym z najważniejszych punktów programu był IV Turniej Siatkówki Plażowej Jednostek OSP. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn reprezentujących jednostki OSP Bibianna, OSP Piętno, OSP Smaszew, OSP Wielopole oraz OSP Wróblina. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom sportowy, a mecze dostarczyły wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom.
Po zaciętej rywalizacji końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce – OSP Wielopole II
II miejsce – OSP Bibianna I
III miejsce – OSP Piętno
Serdeczne gratulacje skierowano do wszystkich drużyn, a szczególnie do zwycięzców turnieju.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs plastyczny pod hasłem „Wakacje na wsi”. Do konkursu zgłoszono aż 31 prac, a jury w składzie Ewelina Piwońska -Kubiak, Robert Rosiński oraz Magdalena Włodarczyk stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych uczestników.
W kategorii wiekowej od 3 do 6 lat zwyciężyła Antonina Wróbel. Drugie miejsce zajęła Natalia Jaźwińska, a trzecie Wiktor Siepka. Wyróżnienie otrzymała Lena Grzelczak.
W grupie 7–10 lat pierwsze miejsce zdobyła Kornelia Weber. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Wszędybył, natomiast trzecie miejsce zajęła Zofia Krawiec. Wyróżnienie trafiło do Marii Krawiec.
W najstarszej kategorii wiekowej, obejmującej uczestników od 11 do 15 lat, zwyciężyła Hanna Krawiec. Drugie miejsce zdobyła Zuzanna Barbusińska, a trzecie Gabriela Klanowska. Wyróżnienie otrzymał Miłosz Zieliński.
Organizatorzy pogratulowali wszystkim uczestnikom konkursu, podkreślając wysoki poziom prac oraz zaangażowanie młodych artystów.
Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, wśród których znalazły się gry i zabawy, dmuchańce oraz bańki mydlane. Wielką radość dzieciom sprawił także kolorowy Festiwal Kolorów. Zwieńczeniem dnia był orzeźwiający prysznic przygotowany przez druhów z OSP Wielopole.
Organizatorzy skierowali podziękowania do Koła Gospodyń Wiejskich Wielopolanki oraz Gminy i Miasta Tuliszków za wsparcie w przygotowaniu wydarzenia. Festyn został dofinansowany z budżetu Gminy i Miasta Tuliszków w ramach realizacji zadania „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.
Szczególne podziękowania skierowano również do wszystkich uczestników za obecność, wspólną zabawę oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery. To właśnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców i gości wydarzenie stało się niezapomnianym świętem lokalnej społeczności.
źródło: OSP Wielopole


































