W dniu 3 lutego policjanci Komisariatu Policji w Dobrej zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie powiatu tureckiego.
Jak ustalili funkcjonariusze, 25-letnia mieszkanka powiatu tureckiego, kierując pojazdem mechanicznym, doprowadziła do zderzenia z unieruchomionym pojazdem. Na szczęście w zaparkowanym pojeździe nikogo nie było. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała.
Podczas wykonywanych na miejscu czynności policjanci ustalili, że kobieta była trzeźwa, jednak znajdowała się pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie wykazało obecność marihuany w jej organizmie. Na miejscu zdarzenia wykonano odpowiednie czynności procesowe.
Kobieta odpowie za przestępstwa:
-z art. 178a § 1 Kodeksu karnego (prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego),
-z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (posiadanie środków odurzających).
O dalszym losie 25-latki zdecyduje sąd.
źródło: KPP Turek





