W Wielkopolsce rozpoczęły się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze GFFF Poznań 2026. W działaniach prowadzonych pod Chodzieżą udział biorą między innymi strażacy z Turku.
Ruszyły specjalistyczne ćwiczenia ratownicze GFFF Poznań 2026, skupiające strażaków z całego regionu. Zgrupowanie obejmuje doskonalenie taktyki zwalczania pożarów na terenach niezurbanizowanych, co ma kluczowe znaczenie w obliczu coraz częstszych pożarów łąk i lasów, które pojawiają się już wczesną wiosną.
Ćwiczenia rozpoczęły się od odprawy oraz szczegółowego sprawdzenia dokumentacji i sprzętu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Procedury te są niezbędne zwłaszcza w kontekście działań poza granicami kraju, do których przygotowywany jest moduł GFFF. Następnie uczestnicy przemieścili się do Stróżewa, gdzie przy miejscowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej rozpoczęto budowę bazy operacyjnej.
W ćwiczeniach udział biorą strażacy z Turku. W ramach modułu GFFF działa jeden ratownik z tej jednostki, natomiast trzech kolejnych odpowiada za zabezpieczenie logistyczne całego przedsięwzięcia.
Strażacy z Turku dysponują również sprzętem, w tym kontenerami logistycznymi, samochodem operacyjnym oraz wysokowydajnym agregatem prądotwórczym. Dzięki temu wspierają nie tylko działania ratownicze, lecz także zapewniają ciągłość pracy zaplecza technicznego ćwiczeń.











