Nietrzeźwy kierowca, który doprowadził do poważnego zdarzenia, pod dozorem Policji

2026-06-30

27 czerwca 2026 roku 45-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierował samochodem osobowym. W trakcie jazdy doprowadził do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego, wjeżdżając w grupę osób znajdujących się na poboczu drogi.

Jak ustalili policjanci, osoby, w które uderzył kierujący zatrzymały się, aby udzielić pomocy podróżującym samochodem, którzy chwilę wcześniej – chcąc uniknąć zderzenia z sarną – zjechali z jezdni i wpadli do przydrożnego rowu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 45-letniemu kierującemu zarzutów dotyczących spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Turku skierował do Sądu Rejonowego w Turku wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd nie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przypominają, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet chwila nieodpowiedzialności może doprowadzić do tragedii i nieodwracalnych konsekwencji.

źródło: KPP Turek

Zostaw komentarz

Szukaj

Najnowsze wiadomości

Redakcja

Adres:
Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173

 

e-Mail:
kblaszczyk@iturek.net
redakcja@iturek.net
reklama@iturek.net

Archiwum

Poprzednia wersja serwisu
dostępna jest pod adresem:

old.iturek.net