Młodzi znawcy samorządu rywalizowali w Słodkowie

2026-04-16

Szkoła Podstawowa w Słodkowie stała się centrum wiedzy o samorządzie terytorialnym. Wszystko za sprawą powiatowego etapu konkursu „Ogarnij Samorząd!”, który odbył się w środę 15 kwietnia.

Organizatorem konkursu jest powiat koniński oraz Towarzystwo Samorządowe w Koninie, a gospodarzem etapu w powiecie tureckim była gmina Turek. W konkursowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z 13 szkół reprezentujących sześć gmin naszego powiatu. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci gminy Kawęczyn, Malanów, Przykona, gminy Turek oraz Władysławów, którym towarzyszyli nauczyciele-opiekunowie przygotowujący ich do rywalizacji.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem w regionie, ponieważ łącznie uczestniczy w nim aż 68 szkół z powiatów konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego oraz miasta Konin.

Podczas uroczystego otwarcia serdecznie powitano zaproszonych gości, którzy jednocześnie zasiedli w Komisji Konkursowej. W jej skład weszli Ewelina Piwońska-Kubiak – burmistrz gminy i miasta Tuliszków, Jan Gruca – wójt gminy Kawęczyn, Ireneusz Augustyniak – wójt gminy Malanów, Łukasz Sadłowski – wójt gminy Przykona oraz Karol Mikołajczyk – wójt gminy Turek i gospodarz wydarzenia, który oficjalnie otworzył zmagania życząc wszystkim powodzenia.

Uczniowie mieli 40 minut na rozwiązanie testu konkursowego sprawdzającego ich wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego. Do finałowego etapu awansowało sześcioro najlepszych uczestników. W gronie finalistów znaleźli się Adam Dembiński ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie, Janusz Tomczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie, Kaja Pietrzak ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie , Kornel Frątczak ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie, Nadia Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach oraz Lilianna Tomczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie.

Wydarzenie w Słodkowie było nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy uczniów, ale także cenną lekcją obywatelskiego zaangażowania i poznawania zasad funkcjonowania lokalnego samorządu.

fot. M.JAC

Zostaw komentarz

Szukaj

Najnowsze wiadomości

Redakcja

Adres:
Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173

 

e-Mail:
kblaszczyk@iturek.net
redakcja@iturek.net
reklama@iturek.net

Archiwum

Poprzednia wersja serwisu
dostępna jest pod adresem:

old.iturek.net