Dziś w południe mieszkańcy Turku mogli zobaczyć niecodzienny widok – ulicą Łąkową wędrowały łabędzie, które postanowiły wybrać się na małą miejską wyprawę.
Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno ptakom, jak i kierowcom, na miejsce skierowano zastęp z JRG Turek, druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Turek oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Turku. Służby zabezpieczyły przemarsz skrzydlatych gości i pomogły im spokojnie pokonać trasę.
Na szczęście cała akcja zakończyła się pomyślnie. Łabędzie całe i zdrowe dotarły do stawu w parku miejskim, gdzie mogły bezpiecznie wrócić do swojego naturalnego rytmu.
To kolejny przykład, że troska o bezpieczeństwo dotyczy nie tylko ludzi – czasem także naszych mniejszych mieszkańców miasta potrzebna jest chwila wsparcia i opieki.









3 komentarze
Super sprawa dziękuję służbą
Dzień wcześniej w parku była głośna impreza i prawdopodobnie dlatego ptaki uciekły ze swojej miejscówki. A dopiero kiedy hałas ustał postanowiły wrócić.
przeglądając portal można dojść do wniosku że w Turku czy też może w Powiecie żyje się „cukierkowo” normalnie same pozytywy, uściski, kwiaty, pochwały.
coś tu jest nie tak!
A jak tam szpital? (pytam w kontekście ostatnich afer)