21 czerwca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili na terenie powiatu tureckiego wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Jednoślad – Zero Tolerancji”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników motocykli i motorowerów oraz ograniczenie liczby niebezpiecznych zachowań na drogach.
Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 81 motocykli oraz 3 motorowery. Mundurowi przeprowadzili również 100 badań trzeźwości kierujących. Policjanci ujawnili szereg wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.
W trakcie kontroli odnotowano pięć przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, jedno nieprawidłowe wyprzedzanie oraz pięć innych wykroczeń drogowych. Funkcjonariusze stwierdzili także cztery przypadki naruszeń związanych ze stanem technicznym pojazdów, w wyniku czego zatrzymano dwa dowody rejestracyjne. Jeden z kierujących poruszał się motocyklem bez wymaganego kasku ochronnego.
Szczególnie niebezpieczne zachowanie wykazał jeden z motocyklistów, który został zatrzymany do kontroli za jazdę na jednym kole. Za swoje zachowanie otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, 15 punktów karnych, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy.
Policjanci podkreślają, że działania „Jednoślad – Zero Tolerancji” mają na celu eliminowanie z ruchu drogowego osób stwarzających zagrożenie oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań wśród użytkowników jednośladów. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozwagi i przestrzegania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu.
Funkcjonariusze apelują do motocyklistów o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, korzystanie z odpowiedniego wyposażenia ochronnego oraz zachowanie ostrożności. Chwila brawury może zakończyć się tragicznymi konsekwencjami.
Komenda Powiatowa Policji w Turku przypomina – bezpieczna jazda to odpowiedzialna jazda.





