„Ale to fajne”- właśnie to stwierdzenie biegających dzieci można uznać za wyznacznik powodzenia przedsięwzięcia, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Po raz kolejny już do placówki zawitała Monika Pyrek, która pokazała jak oddać swój pierwszy w życiu skok o tyczce.
Turek dołączył do grona czterech miast w całej Polsce, gdzie realizowana jest inicjatywa Monika Pyrek Camp. We wtorek, 1 października sala gimnastyczna w turkowskiej szkole tętniła życiem.
Po oficjalnym otwarciu wydarzenia Monika Pyrek przywitała się z dziećmi i poprowadziła radosną rozgrzewkę.
Przypomnijmy, że Monia to wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy w skoku o tyczce, która ambitnie i z wielkimi sukcesami wspiera młodzież do aktywności fizycznej.
W ramach inicjatywy dzieci miały okazję wziąć udział w spotkaniu z mistrzem sportu i tym samym oddać swój pierwszy w życiu skok o tyczce.
Kolorowych i pełnych wyzwań przeszkód było wiele. Dzieci z zadowoleniem próbowały swoich sił dzieląc się radością i aktywnie spędzając czas.
Organizatorami wydarzenia była fundacja moniki pyrek. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami 100 lat SP1 Turek oraz KGM Polmotor.




























