Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera z dofinansowaniem na realizację projektu

2025-09-06

Z wielką przyjemnością  informujemy, że Muzeum Miasta Turku im. Józefa w Turku otrzymało dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programu „Patriotyzm Jutra. Wielkie Rocznice”, realizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt pod nazwą „Tysiąc lat korony polskiej” uzyskał wsparcie finansowe na realizację wielu działań mających na celu przybliżenie i upamiętnienie 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego.

W jego ramach zaprosimy mieszkańców Turku i zainteresowanych do podróży w czasie wśród których odbędą się: piknik historyczny z inscenizacją, warsztaty i gra miejska, konfe-rencja, konkurs wiedzy, a także zorganizowana zostanie wystawa mobilna.

Projekt ten połączy działania edukacyjne i poznawcze, angażując lokalną społeczność wielopokoleniową.

Program „Patriotyzm Jutra. Wielkie Rocznice” to inicjatywa Muzeum Historii Polski, która ma na celu wspieranie projektów edukacyjno-kulturalnych upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. W 2025 roku program koncentruje się na dwóch rocznicach: tysiącleciu koronacji Bolesława Chrobrego (1025) i pięćsetleciu hołdu pruskiego (1525).

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

Zostaw komentarz

Szukaj

Najnowsze wiadomości

Redakcja

Adres:
Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173

 

e-Mail:
kblaszczyk@iturek.net
redakcja@iturek.net
reklama@iturek.net

Archiwum

Poprzednia wersja serwisu
dostępna jest pod adresem:

old.iturek.net