Karmy dla szczeniaka. Jakie wybierać? Jak często powinien jeść szczeniak?

Szczeniak

Szczenięta w bardzo krótkim czasie muszą stać się dorosłymi psami. Urosną - w zależności od rasy - w 12-24 miesięcy. Karma dla szczeniaka musi więc być odpowiednio wybrana i właściwie dawkowana, by tak się stało. W żywieniu szczeniąt i psów dorosłych są różnice. Dobra karma przeznaczona dla szczeniaka powinna, powinna zapewniać jet go rozwój, w tym rozwój układu nerwowego. Świetna karma jest bardzo pomocna w rozwoju szczeniąt. Skład karmy dla młodych psów ma kluczowe znaczenie, dlatego nigdy nie wolno szczeniaków karmić karmą dla psów dorosłych. Szczeniaki wymagają dodatkowej suplementacji, stąd inny skład karmy przeznaczanej dla nich. Czy powinna to być karma sucha czy mokra? Jak często ją podawać?

Najlepsza karma dla szczeniaka. Na początku tylko mokra lub namoczona

Odstawienie szczeniaka od mleka matki, to proces trwający kilka tygodni. Na początku szczeniak pije wyłącznie mleko matki, ale z czasem zaczyna interesować się karmą, która - na przykład - pozostaje w jej misce. To najlepszy moment na wprowadzenie karmy. Układ pokarmowy szczeniąt nie jest jeszcze przystosowany do trawienia suchej karmy. Jeśli jednak chcemy karmić szczeniaka tylko taka karmą, trzeba wybrać karmę o małych granulkach. Niewielką ilość karmy koniecznie należy rozmoczyć w wodzie i o stałych porach taką podawać. Szczenię powinno na początku jeść nawet 5-6 razy dziennie. Warto zwracać uwagę na to, by nie jadło rzadziej. Taka częstotliwość jest potrzebna w okresie wzrostu, by zapewnić prawidłowy rozwój szczeniaka. Okres wzrostu to także czas, gdy szczeniak musi dostawać pokarm dość wilgotny i to z kilku powodów. Nie jest jeszcze w stanie suchego pokarmu dokładnie pogryźć, co więcej, wilgoć w karmie to też jakaś forma nawodnienia organizmu. W wieku dorosłym można oczywiście podawać sucha karmę. Szczeniakowi tylko karmę co najmniej rozmoczoną. Mokra karma dla szczeniaka też jest super rozwiązaniem.

Jaka karma dla szczeniaka? Karmy dla szczeniaka powinny być świetnej jakości. To ważne w żywieniu szczeniąt

W wielu miejscach można nabywać karmy dla szczeniaka. Niektóre z nich sprzedawane są jednak w bardzo zastanawiających - zbyt niskich cenach. Takie karmy nie są najprawdopodobniej wysokiej jakości. Dla diety psa, który ma kilka tygodni, jakość pożywienia ma znaczenie. Jeśli będzie nieodpowiednia, może to doprowadzić co najmniej do dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jeśli mamy w domu szczeniaka, nie powinniśmy na karmie oszczędzać i kupować najtańszej. Dobrej jakości karma i to ww atrakcyjnej cenie, dostępna jest na https://apetete.pl/. Oczywiście to sklep internetowy, dlatego warto planować zakupy z małym wyprzedzeniem. Karmy oczywiście są wysyłane natychmiast po zakupie, jednak warto kupować na zapas, by nie pozostać bez karmy dla szczeniaka. Karma dla psa juniora, oczywiście nie powinna się zestarzeć, nigdy więc otwartej nie należy trzymać zbyt długo. Mokre karmy dostępne na stronie https://apetete.pl/karma-dla-mlodego-psa-junior.html, jednak szczeniakowi nie można podawać zimnych. Konieczne jest ich ogrzanie co najmniej do temperatury pokojowej.

Ile powinien jeść szczeniak?

Wiele osób zastanawia się ile razy dziennie karmić psa, który ma kilka tygodni. Tu zasady są oczywiste. Do trzeciego miesiąca życia konieczne jest podawanie nawet pięciu porcji karmy dziennie. Powyżej trzeciego miesiąca życia można zmniejszyć częstotliwość karmienia i podawać karmę 4 razy dziennie. W piątym miesiącu życia szczeniaka zmniejszamy ilość porcji do trzech dziennie, w siódmym do dwóch razy dziennie i tak już może pozostać. Jeśli chodzi o ilość karmy, którą należy podać w ciągu dnia, nie ma konkretnej odpowiedzi. Wiele zależy od tygodnia życia, rodzaju karmy, a nawet rasy psa. Najlepiej więc korzystać z tabel, dzięki którym można to obliczyć. Producenci karm dla psów juniorów, takie informacje podają na swoich stronach internetowych i opakowaniach karmy.
Gm.Turek: English Summer Camp In Słodków
Umowa na remont mostu w Cichowie
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.