Brudzew: Na liczniku 113 km/h! Amator szybkiej jazdy stracił prawko

speedometer-865113_1280

Utrata prawa jazdy, mandat i 10 punktów karnych - tak zakończyła się brawurowa jazda w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu kolskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 lipca w Cichowie (gmina Brudzew). Policjanci z turkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mercedesa, który na „pięćdziesiątce” pędził aż 113 km/h. Ta brawurowa przejażdżka zakończyła się dla 40-letniego mieszkańca powiatu kolskiego utratą prawa jazdy, mandatem w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Na szczęście nikt nie ucierpiał podczas popisów drogowego pirata, ale trzeba pamiętać, że często takie sytuacje kończą się o wiele poważniej. 

Komenda Powiatowa Policji w Turku przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do pół roku. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy. 
Turek wśród miast, którym grozi zapaść
Przykona: IX Gminny Rajd Rowerowy
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 23 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.