Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Konkurs na najlepsza wielkanocną babkę z nagrodą od ministra rolnictwa

konkurs na babkę

Minister Ryszard Bartosik po raz kolejny zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tureckiego do wzięcia udziału w konkursie na najlepsza babkę wielkanocną. Nagrodą główną jest voucher o wartości 2000 zł.

Celem konkursu jest popularyzacja tradycyjnych świątecznych wypieków oraz bogactwa zasobów kulinarnych, artystycznych i zwyczajów powiatu tureckiego. Ważna jest również aktywizacja lokalnych społeczności oraz promocja regionalnej kuchni. Konkurs wyłonić ma Koło Gospodyń Wiejskich z realizacją najlepszego przepisu na babkę wielkanocną.

Zabawa już się rozpoczęła i potrwa do 31 marca. W Konkursie może wziąć udział Koło Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, których adres siedziby znajduje się na terenie powiatu tureckiego. Wypieki należy dostarczać do biura przy ul. Mickiewicza 1A w Turku, w godz. Od 9.00 do 17.00.

Oceniania będzie przede wszystkim kreatywność, pomysł, wykonanie, nietypowe podejście do tematu oraz sposób ukazania tradycji na terenie powiatu tureckiego. Na zwycięzców czeka voucher o wartości 2000 zł oraz dwa wyróżnienia o wartości 500 zł każde!

Pełen regulamin konkursu znajduje się TUTAJ
Anita Dzieciątkowska-Pieścik: Dramaty kobiet
Gm.Turek: Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.