Władysławów: Podatki w górę, ale nie wszystkie. W transporcie bez zmian

sesja wladyslawow podatki
Nie ulega wątpliwości, że przyszły rok będzie trudny dla samorządowych finansów. Rosną koszty utrzymania m.in. oświaty. Obciążenia dotkną mieszkańców - w górę pójdą m.in. podatki. W gminie Władysławów radni podjęli uchwałę dotyczącą stawek opłat lokalnych na 2020 rok. 
 
 
Wzorem innych gmin w całym kraju stawki podatku od nieruchomości w gminie Władysławów wzrosną średnio o 1,8 proc., czyli o wielkość wskaźnika inflacji. Tym samym od budynków mieszkalnych mieszkańcy zapłacą podatek w wysokości 0,30 zł/m2, natomiast od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie on 21,28 zł/m2. Stawka podatku od nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym wyniesie 11,18 zł/m2, a od nieruchomości związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych - 4,87 zł/m2. Od pozostałych nieruchomości, w tym na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego stawkę podatku uchwalono na poziomie 5,12 zł/m2. Od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przedsiębiorcy z gminy Władysławów zapłacą podatek w wysokości 0,92 zł/m2, opłata od gruntów pod wodami powierzchniowymi wyniesie 4,79 zł/ha, zaś od pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego. – 0,25 zł/m2. Dla nieruchomości niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji stawka podatku wyniesie. 3,15 zł/m2. Podatek od budowli wyniesie 2 proc. ich wartości.
 
Radni postanowili również, że stawki podatku od środków transportu pozostaną na niezmienionym poziomie. Skorzystano także z wynikającej z przepisów możliwości obniżenia ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego. Ustalono ją w kwocie 46 zł.
Rozmowy o wiarygodności przy okazji budowy Zdrojek...
Władysławów: Radni wybierali ławnika do Sądu Okręg...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Paweł w czwartek, 21 listopada 2019 18:58

Władysławów i jego mieszkańcy to PiS . Mam nadzieję ,że z godnością przyjmą do wiadomości iż od Nowego Roku ich ukochany PiS podnosi opłatę paliwową .Drożeje paliwo drożeje praktycznie wszystko.O ile zdrożeje prąd dowiemy się niebawem .

Władysławów i jego mieszkańcy to PiS . Mam nadzieję ,że z godnością przyjmą do wiadomości iż od Nowego Roku ich ukochany PiS podnosi opłatę paliwową .Drożeje paliwo drożeje praktycznie wszystko.O ile zdrożeje prąd dowiemy się niebawem .
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.