Dobra: Mieszkańcy gminy hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

WOŚP Dobra

Tradycyjnie już mieszkańcy gminy Dobra włączyli się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 12 stycznia Centrum Kultury w Dobrej wypełniło się po brzegi osobami, które skore były do pomocy.

„Wiatru w żagle” nabrało ponad 70 wolontariuszy, którzy wspierają akcję. Przez cały dzień można było wrzucać pieniądze do puszek oraz w punkcie konsultacyjnym w Centrum Kultury w Dobrej. Od wczesnych godzin w sztabie pełnione były dyżury. Wolontariusze mogli ogrzać się, napić gorącej herbaty i dzięki nieodzownym sponsorom skosztować słodką bułkę czy pączka.

Do tego na ten szczególny dzień przygotowano koncert podczas którego na scenie wystąpili między innymi Orkiestra Dęta OSP Dobra- Żeronice, Grupa wokalna ZS-P w Dobrej, Julia Gil, Alicja Wojtasik, Maja Łakomicka, Alicja Pawlak, Iga Cieślak, Kółko wokalne z CK, zespół Serenada, Klaudia Gardzielik oraz Dominika Smolińska. Swoje talenty taneczne zaprezentowali Promyczki, Mażoretki i grupa baletowa, oraz przedszkolaki.

Nieodłączną częścią wydarzenia były licytacje. Chętni mogli zdobyć koszulki, zegarki, kubki, obrazy, płyty, pościele oraz wiele innych wartościowych rzeczy, które przesłane były z fundacji oraz ufundowane przez sponsorów. Wśród nich znalazł się równiez fotel burmistrza, który wylicytowany został za 300 zł. W związku z powyższym przez jeden dzień Marek Górski pełnił będzie obowiązki włodarza miasta i gminy.

Finałem akcji było wielkie ognisko oraz podświetlane balony wypełnione helem.
Przypominamy, że tym razem dobre serca pomogą zapewnić najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Egzamin uczniowski Karate Oyama
Nowy sprzęt do karate i kickboxingu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.