Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ranking Perspektywy 2023: Srebrna tarcza dla Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Duży awans w prestiżowym zestawieniu

Perspektywy 2023 - ranking
Zespół Szkół Technicznych w Turku znalazł się na 179 miejscu w ogólnopolskim rankingu Perspektywy 2023. To ogromny awans, który daje szkole Srebrną Tarczę i oczywiście - powody do dumy. 
 
 
 
W ubiegłym roku technikum zajęło w rankingu 400 pozycję. Wcześniej - w roku 2021 i 2020 znajdowało się poza zestawieniem. Rok 2023 przyniósł natomiast ogromny sukces. Szkoła uplasowała się na 179 pozycji w kraju i 16 w województwie Wielkopolskim. Otrzymała tym samym prestiżową odznakę, przyznawaną najlepszym placówkom edukacyjnym - Srebrną Tarczę. Na liście najlepszych techników zabrakło natomiast Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.
 
Spadek zanotowało natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku. W ubiegłym roku szkoła miała 373 pozycję. Teraz musi zadowolić się miejscem 517. w kraju i 48.  w Wielkopolsce. To daje „ogólniakowi” Brązową Tarczę. 
 
Zgodnie z postanowieniem kapituły rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników brano pod uwagę cztery zmienne: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.
Nieruchomości przeznaczone do użyczenia
Samorządy z powiatu tureckiego wśród beneficjentów...
 

Komentarze 2

Gość - John Polak w piątek, 13 stycznia 2023 19:35

ZSR Kaczki szkoła Jasaka z PiS . Bez komentarza .To dobrze wróży przed jesiennymi wyborami.

ZSR Kaczki szkoła Jasaka z PiS . Bez komentarza .To dobrze wróży przed jesiennymi wyborami.
Gość - Gosc w czwartek, 12 stycznia 2023 15:35

Gratulacje dla technikum a liceum no cóż jaki pań taki kram

Gratulacje dla technikum a liceum no cóż jaki pań taki kram;)
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.