Telewizory Samsung – który model wybrać?

Telewizory Samsung

Telewizor to urządzenie, które jest standardem w większości polskich domów. Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze modele, które przystosowane są nie tylko do oglądania tradycyjnej telewizji, ale także gier i innych form rozrywki. Dużą popularnością cieszą się telewizory Samsung, gdyż mimo zaawansowanej technologii, wyróżniają się przystępną ceną. Na co zwracać uwagę, wybierając telewizor, aby był dopasowany do potrzeb?

Ekran – prosty czy zakrzywiony?

Nowością, którą od kilku lat obserwuje się na rynku, jest zakrzywiony ekran. Matryca typu Curved ma zwiększać komfort oglądania telewizji ze względu na lepsze dopasowanie pola widzenia. Dodatkowo krzywy ekran zapewnia większą głębię kolorów i bardziej szczegółowy obraz. Takie rozwiązanie docenią przede wszystkim amatorzy gier na konsoli, gdyż wyświetlany obraz wyróżnia się realizmem, co poprawia doznania z rozrywki. Telewizory Samsung dostępne są również w tradycyjnej wersji matrycy. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, gdzie telewizję ogląda jednocześnie większe grono osób. Dodatkowo klasyczny design prezentuje się niezwykle elegancko.

Wyświetlacz -LCD, LED czy OLED?

Na jakość obrazu nie wpływa tylko rodzaj matrycy, ale także wyświetlacz. Technologia wyświetlania obrazu dostępna jest obecnie w trzech najpopularniejszych wariantach, które przekładają się na szczegółowość oraz realizm odbioru. Telewizory Samsung dostępne w niskich cenach charakteryzują się pod tym względem dużą różnorodnością, dlatego parametry wyświetlacza można dopasować do własnych oczekiwań. Do wyboru są trzy technologie wyświetlaczy:

• Wyświetlacz LCD –jest to najpopularniejszy, a zarazem najtańszy wariant. LCD charakteryzuje się dobrą jakością obrazu oraz stosunkowo niskim poborem energii, dlatego jest bardzo wydajnym rozwiązaniem do codziennego użytku. Telewizory Samsung dostępne są również w wersji z wyświetlaczem QLED, które są nowszą wersją tradycyjnych LCD. Pod kątem technicznym, jakość obrazu w tym przypadku jest nieco lepsza, jednak porównywalna.

• Wyświetlacze LED – ten wariant jest równie popularny co LCD. Wyświetlacze LED charakteryzują się większą głębią kolorów i bardziej szczegółowym obrazem ze względu na wykorzystanie diod LED. Oprócz tego są bardziej energooszczędne od LCD i zapewniają dobrej jakości obraz.

• Wyświetlacz OLED- to najbardziej zaawansowana, a zarazem najdroższa technologia dostępna na rynku. Wyświetlacze OLED wyróżniają się doskonałą jakością obrazu, dużą głębią kolorów i dobrym kontrastem. OLED stosuje się w telewizorach o dużej przekątnej ekranu, dzięki czemu obraz nie zniekształca się nawet podczas oglądania pod kątem.

Lepiej to już było, czyli luka finansowa w samorzą...
Pełna sala na zakończenie projektu
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.