Dziś 21 marca. Wiosna puka do naszych drzwi

Wiosna

Za oknem dużo słońca i choć dość zimno to wita nas całkiem sprzyjająca aura. Dzisiaj, tj. 21 marca Pani Wiosna skutecznie puka do naszych okien i mimo zaistniałego zagrożenia większość z nas z chęcią wybrałaby się na spacer. Miejmy nadzieję, że już niebawem w pełni będziemy mogli oddać się sprzyjającej za oknem aurze i miło spędzić czas.

Pachnące kwiaty, zielone liście i słońce. Mimo, że wszystkie oznaki nadchodzącej wiosny mamy okazję obserwować już od dłuższego czasu to właśnie dzisiaj oficjalnie zagościła do nas kolorowa pora roku.

Zgodnie z tradycją pierwszego dnia wiosny obchodzimy dzień wagarowicza. Ten rok jest wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że do szkoły nie idziemy ze względu na dzień tygodnia, ale również zalecane zostanie w domu z powodu groźby zachorowania koronawirusem.

Tego dnia popularne jest również topienie marzany, która uważana jest za boginię śmierci i mroźnej zimy. Marzannę topimy, aby zakończyć okres zimy i przywitać wiosnę.

Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej. Jest to wyjątkowa pora roku nie tylko ze względu na to, że świat budzi się do życia, ale również dzięki obchodzonym uroczystością Wielkanocnym.
Wideo: Transmisja mszy świętej na naszym portalu
Brudzew: Samozapłon na cmentarzu parafialnym

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 16 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.