Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Akcja „Czysty Las” w Żdżarach

Kawęczyn

Aż 50 worków pełnych śmieci udało się zebrać podczas akcji „Czysty Las”, którą w sobotę, 8 października zorganizowano w Żdżarach (gmina Kawęczyn). W sprzątanie najbliższej okolicy zaangażowali się przede wszystkim młodzi druhowie.

Celem akcji było uświadomienie mieszkańcom problemu śmieci wyrzucanych do lasów. W sobotnim sprzątaniu udział wzięło blisko 40 osób. W większości byli to członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych ze Żdżar i Będziechowa oraz mieszkańcy sołectwa Żdżary. Spacer po lesie trwał blisko 1,5 godziny, a w tym czasie zebrano 50 worków śmieci.


Dla wszystkich uczestników była to niezwykle cenna lekcja ekologii. Sprzątanie lasu wsparł również wójt Gminy Kawęczyn, Nadleśnictwo Turek, Ewa i Andrzej Opłatkowie, a także sołectwo Żdżary.
Kawęczyn: Od 10 lat Orlik bawi i wspiera sport - n...
Kawęczyn: Z okazji jubileuszu zamienili Żuka na Fo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.