Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przy liceum w Turku oraz szkołach w Dziadowicach i Piekarach powstaną sale gimnastyczne

Konferencja

-Marzenia się spełniają. Licealiści i nauczyciele będą mieli prawdziwą salę gimnastyczną- mówiła dyrektor turkowskiego Liceum Danuta Szczepanik podczas dzisiejszej (24 lipca) konferencji, która odbyła się przed I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Tematem jej było dofinansowanie obiektów sportowych znajdujących się na terenie powiatu tureckiego.

-Bardzo się cieszymy, że w tej szkole będziemy mogli zrealizować bardzo ważne dla tej jednostki przedsięwzięcie – budowę sali gimnastycznej tak bardzo potrzebnej młodzieży z naszego liceum, która osiąga bardzo dobre wyniki sportowe w rywalizacji wojewódzkiej i krajowej. Ta sala będzie miała szansę powstać. To jest 3,5 mln.zł z otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu na to przedsięwzięcie, ale to nie wszystko, bo liceum starało się również o budowę bieżni i będzie ona tu na tym boisku zlokalizowana. Ponad milion złoty dla samego liceum. Powiat turecki otrzymuje łącznie ponad 4,5 mln zł- mówił wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Podczas konferencji głos zabrał również wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, który pochwalić może się dofinansowaniem w wysokości 1,5 mln zł przeznaczonym na budowę Sali sportowej w miejscowości Dziadowice.

- Dzięki rządowemu wsparciu zbudujemy salę sportową w Szkole Podstawowej w Dziadowicach ze środków zewnętrznych. Z tego się bardzo cieszymy- mówił wójt Malanowa dziękując za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
Dofinansowanie na budowę Sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w miejscowości Piekary w gminie Dobra wynosi około 1 mln 700 tys. zł. Jak powiedział burmistrz Tadeusz Gebler na dzień dzisiejszy dzieci ćwiczą na korytarzach lub przewożone są do Sali gimnastycznej w Dobrej. Dzięki nowemu obiektowy wychowankowie szkoły będą mogli rozwijać swoje sprawności fizyczne na miejscu.

- Wyszliśmy także z założenia, że obiekt powinien służyć całej lokalnej społeczności Piekar i okolicznych miejscowości- mówił burmistrz Dobrej, który dodał, że samorząd na realizację przedsięwzięcia otrzymał 50 proc. wsparcia, jednak już niebawem podjęte zostaną starania o pozyskanie kolejnych dofinansowań w ramach nowego ładu.

Swoje zadowolenie z realizacji inicjatywy wyraził przewodniczący Komisji Sportu Powiatu Tureckiego Andrzej Sochacki. Jak powiedział dyskusje na temat bieżni i hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym trwały od 1998 roku. Już wcześniej były projekty ale nie było środków finansowych aby móc je zrealizować. Dopiero w tym roku udało się dofinansowanie pozyskać dzięki czemu powstaną nowe obiekty służące całemu powiatowi.

-Marzenia się spełniają. Licealiści i nauczyciele będą mieli prawdziwą salę gimnastyczną- podsumowała dyrektor turkowskiego Liceum Danuta Szczepanik, która podziękowała za pomoc wszystkim zaangażowanym osobom.

Dokumentacja na kolej za ponad 680 tys. zł
Gdy rośliny chorują, zadbaj o ogród z Mrówką

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Dziękujemy my naród. w niedziela, 25 lipca 2021 10:35

Ja tylko spytam. Bo ciekaw jestem.. W Kaczkach miło być lepiej. Jak jest każdy widzi. Projekt na stadion leży zrobiony przez była dyrekcie. I tematu nie ma. Czy ja dobrze pamiętam że to była szkoła Pana ośla

Ja tylko spytam. Bo ciekaw jestem.. W Kaczkach miło być lepiej. Jak jest każdy widzi. Projekt na stadion leży zrobiony przez była dyrekcie. I tematu nie ma. Czy ja dobrze pamiętam że to była szkoła Pana ośla ;)
Gość - Ble ble w sobota, 24 lipca 2021 14:43

za moneypl: "W latach 2020-21 zadłużenie Polski zwiększy się o 433 mld zł, czyli mniej więcej o 11 tys. zł w przeliczeniu na jednego Polaka. Z prognozy Ministerstwa Finansów wynika, że na koniec tego roku dług publiczny wyniesie prawie 1,5 bln zł."
Czyli w przeliczeniu 40 tyś zł / osobę; do tego szalejąca inflacja.
W co drugich wiadomościach widzimy Rostowskiego i "pieniędzy nie ma i nie będzie" - teraz jest Glapiński i wydrukuje ile potrzeba.
Ale taka rzeczywistość, ludzki Pan, dał pińcet, niech robi co chce, kolejne afery, defraudacje, łamanie prawa, nepotyzm+, ograniczenia wolności już nie robią na nikim wrażenia.

A Panowie zwołują szoł, jakby przekazywali na ten cel wypracowane przez siebie we własnych firmach pieniądze.

za moneypl: "W latach 2020-21 zadłużenie Polski zwiększy się o 433 mld zł, czyli mniej więcej o 11 tys. zł w przeliczeniu na jednego Polaka. Z prognozy Ministerstwa Finansów wynika, że na koniec tego roku dług publiczny wyniesie prawie 1,5 bln zł." Czyli w przeliczeniu 40 tyś zł / osobę; do tego szalejąca inflacja. W co drugich wiadomościach widzimy Rostowskiego i "pieniędzy nie ma i nie będzie" - teraz jest Glapiński i wydrukuje ile potrzeba. Ale taka rzeczywistość, ludzki Pan, dał pińcet, niech robi co chce, kolejne afery, defraudacje, łamanie prawa, nepotyzm+, ograniczenia wolności już nie robią na nikim wrażenia. A Panowie zwołują szoł, jakby przekazywali na ten cel wypracowane przez siebie we własnych firmach pieniądze.
Gość - Marian Nowakowski w sobota, 24 lipca 2021 13:38

Zupełnie niepotrzebna inwestycja PiS.Media podały ,że TVP mimo wpompowania w nią kilku miliardów złotych pieniędzy podatników i tak wykaże w tym roku straty rzędu 250 000000 zł .Bartosik powinieneś się podać do dymisji .Należy ratować rządową TVP i tam przekazywać pieniądze nie jakieś salki budować.Więcej na ciebie nie zagłosuję .

Zupełnie niepotrzebna inwestycja PiS.Media podały ,że TVP mimo wpompowania w nią kilku miliardów złotych pieniędzy podatników i tak wykaże w tym roku straty rzędu 250 000000 zł .Bartosik powinieneś się podać do dymisji .Należy ratować rządową TVP i tam przekazywać pieniądze nie jakieś salki budować.Więcej na ciebie nie zagłosuję .
Gość - Gosc w sobota, 24 lipca 2021 12:28

A gdzie Kruger, zapomnieli o nim Widzę że poseł na rządowej posadzie już nie byłby pobiedz w Malanowie jak przed kilku laty

A gdzie Kruger, zapomnieli o nim:D Widzę że poseł na rządowej posadzie już nie byłby pobiedz w Malanowie jak przed kilku laty;)
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.