W powiecie tureckim powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego?

Centrum Zdrowia Psychicznego

-Otrzymaliśmy z powiatu tureckiego, podobnie jak inne gminy propozycję, aby utworzyć Centrum Zdrowia Psychicznego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, tak by mogło ono odciążać ośrodki pomocy społecznej - poinformował podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Dobrej burmistrz Tadeusz Gebler.

Według informacji przekazanych przez burmistrza Dobrej Centrum Zdrowia Psychicznego opierałoby się na pracy koordynatora, którego zadaniem było poszukiwanie specjalistycznej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla poszczególnych osób. Jego zadaniem byłoby wyszukiwanie wsparcia odpowiedniego do rodzaju zgłaszanych problemów.

- Rozmawialiśmy na ten temat w kręgu wójtów i burmistrzów i zastanawialiśmy się czy ta propozycja jest potrzebna. Stwierdziliśmy, że jak najbardziej. Wszyscy wójtowie i burmistrzowie rozmawiali z szefami ośrodków pomocy społecznej. Było zainteresowanie, aby osoby wymagające takiego wsparcia, mogło znaleźć specjalistyczną pomoc - wyjaśniał Tadeusz Gebler podczas sesji, która miała miejsce w środę, 4 sierpnia.

Samorząd gminy Dobra chciałby wesprzeć tę inicjatywę powołania centrum kwotą pięciu tysięcy złotych rocznie. Na następnej sesji radni będą pochylać się szerzej nad tym tematem.

Weź paragon i wspieraj uczciwą konkurencję na rynk...
Brudzew: Szczepienia w Galewie bez rejestracji już...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - ja w sobota, 07 sierpnia 2021 18:21

Plan naprawdę godny szybkiego zrealizowania - bo chętnych przybywa!

Plan naprawdę godny szybkiego zrealizowania - bo chętnych przybywa!
Gość - Gosc w czwartek, 05 sierpnia 2021 15:27

Może w szpitalu, który za chwilę zamknął bo wewnętrzny już kilka miesięcy nie działa

Może w szpitalu, który za chwilę zamknął bo wewnętrzny już kilka miesięcy nie działa:(
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.