Wspominamy tych, których nie ma już wśród nas…

wszystkich swietych turek wspomnienie
W ciągu ostatnich miesięcy pożegnaliśmy wiele osób, które na stałe wpisały się w nasz region. To nie tylko samorządowcy, urzędnicy czy politycy, ale też ludzie kultury i nauczyciele. Dziś, w ten szczególny dzień wspominamy ich wszystkich.
 
Na początku roku odszedł Ignacy Kurpik, który dla wielu mieszkańców powiatu tureckiego był nie tylko nauczycielem, dyrektorem i Radnym. Był przede wszystkim przyjacielem, mentorem, wzorem do naśladowania. To dzięki jego nauce i wsparciu wielu z nas znalazło swoją właściwą drogę życiową. 
 
Pożegnaliśmy też Stanisławę Radke - regionalistkę, rękodzielniczkę, dobrego ducha turkowskiego muzeum. Przez lata prowadziła warsztaty rękodzieła odsłaniając przez mieszkańcami Turku i nie tylko chociażby tajniki tkactwa, ale też szydełkowania. Najmłodsi i ich rodzice zapewne doskonale pamiętają ją z warsztatów tworzenia ozdób świątecznych, podczas których przekazywała cenną wiedzę na temat dawnych metod wykonywania pisanek czy wykonywania bombek choinkowych. Prace tworzone przez panią Stenię i jej podopiecznych wiele razy zdobywały najwyższe laury na przeglądach i konkursach rękodzieła artystycznego. 
 
Odszedł od nas również Jan Konieczny. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, radny i członek zarządu powiatu tureckiego, a także były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Turku.
Jan Konieczny urodził się 23 czerwca 1946 roku w Złoczewie. Wśród turkowian znany był przede wszystkim jako samorządowiec, członek stowarzyszenia Rozwój i Przyszłość, wieloletni radny powiatu tureckiego, a w ubiegłej kadencji również członek zarządu powiatu tureckiego. Przez lata był także dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Turku, a później wicedyrektorem Centrum Szkoleniowego „Wiedza”. "Jest demokracja i nic się nie da zrobić" - to słynny cytat Jana Koniecznego, który powtarzany był niejednokrotnie przez wielu polityków z naszego powiatu. Cytat podobnie, jak jego autor pozostaną w pamięci na zawsze, wpisując się historię miasta i powiatu tureckiego. 
 
Wśród tych, którzy w ciągu ostatniego roku przeszli do wieczności jest także ks. kanonik Andrzej Kaczmarek, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Russocicach(gm. Władysławów), Jadwiga Trojan - radna Rady Miejskiej Turku III i IV kadencji, w latach 1998-2006 oraz sekretarz gminy Kawęczyn - Bożena Macudzińska
 
Niedawno po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Marcin Klinkiewicz - znany w powiecie tureckim i nie tylko hodowca koni, wielokrotnie nagradzany podczas wystaw i zawodów. Kochający ojciec dwóch córek i mąż. Marcin Klinkiewicz był jednym z najbardziej uznanych hodowców koni nie tylko w naszym powiecie, ale także w całej Wielkopolsce.
Mistrzostwa Okręgu Centralnego Karate Kyokushin
Demografia pociąga za sznurki, czyli stan powiatow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.