Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Siła jest w orkiestrach dętych, a smak w lokalnej tradycji

orkiestra

Siedem orkiestr dętych zaprezentowało się podczas tegorocznego Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych. Niedziela była jednak nie tylko ucztą dla ucha – lokalne gospodynie stanęły w szranki w kulinarnej rywalizacji.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się orkiestra reprezentująca połączone siły Dobrej i Żeronic. Muzycy występowali pod batutą Eugeniusza Grzelaka. Również pod jego dyrygenturą wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Turek.  Po nich swój repertuar przedstawiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa, którą dyrygował Andrzej Kujawa. Jako trzecia przed publicznością wystąpiła orkiestra z Tokar, prowadzona przez Adriana Wałowskiego. Następnie widownia usłyszała koncertowe utwory przygotowane przez muzyków z Brudzewa (kapelmistrz Andrzej Kujawa), a po nich wystąpiła orkiestra OSP Przykona, którą dyrygował Janusz Kujawa. Na zakończenie zaprezentowali się gospodarze – orkiestra MGOK Tuliszków pod batutą Jacka Rybczyńskiego. Przed występami każdego zespołu przedstawiono kilka słów dotyczących ich historii oraz osiągnięć. Każda z orkiestr spisała się wyśmienicie prezentując bogaty repertuar. Spotkanie wszystkich powiatowych muzyków z orkiestr dętych OSP było też okazją do wręczenia Eugeniuszowi Grzelakowi specjalnego odznaczenia za jego wkład w rozwój muzykalności. Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przyznanie Honorowej Odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej wystąpił zarząd OSP w Turku.


Oprócz muzycznych wrażeń na wszystkich czekały też kulinarne atrakcje. Sołectwa Grzymiszew, Kiszewy, Nowy Świat, Piętno, Ruda, Tarnowa, Wielopole, Wróblina i Wymysłów przygotowały potrawy, które nie tylko cieszyły podniebienia, ale też przyciągały wzrok sposobem podania. Najciekawsza była tutaj jednak degustacja.
 

Hyundai zderzył się z BMW na Jana Pawła II w Turku
Koncertowy sobotni wieczór, czyli Afromental oraz ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.