Wystawa „Od fotografii do fotomontażu komputerowego” otwarta

Wystawa Beksiński

Dzieła „Od fotografii do fotomontażu komputerowego” autorstwa Zdzisława Beksiński pojawiły się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera w Turku. Dzisiaj, tj. 7 września nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy.

Fotografie, które mogą podziwiać mieszkańcy Turku i okolic składają się na wystawę pochodzącą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Pięknych zdjęć jest 62 z czego 50 to fotografie czarno-białe z wczesnego okresu twórczości. Mowa Tu o latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Pozostałe zdjęcia stanowią komputerowe fotomontaże z około dziesięciu ostatnich lat twórczości artysty.

Zdzisław Beksiński to fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów, mieszkając w Rzeszowie, a następnie w Krakowie, odbył kilkuletni nakaz pracy. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracował jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50. XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach m.in. w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r., jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzy fotomontaże komputerowe.

Organizatorami wystawy są Muzeum Miasta Turku im.Józefa Mehoffera oraz Agencja ZegArt.
Władysławów: Mobilna Akademia Młodych Orłów
Już w sobotę, 15 września rywalizować będą strażac...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.