XI Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych w Kole

Turniej Bowlingu

Dnia 21 listopada 2018 roku na terenie Kręgielni Czwórkabowling w Kole odbyła się druga tura XI Regionalnego Turnieju Bowlingu Olimpiad Specjalnych. Celem zawodów była popularyzacja bowlingu, jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie.

Na turniej przyjechało sześć zespołów z Klubów Olimpiad Specjalnych: ze SOSW w Kole, Koninie i Rychwale, ZPS w Pleszewie oraz ZPEW w Turku. Po grach preeliminacyjnych utworzone zostały grupy sprawnościowe. Natomiast w grach indywidualnych finałowych każdy uczestnik rozegrał jedną grę składające się z 10 ram. Nasza pięcioosobowa drużyna uzyskała następujące miejsca: Klaudia Synenko, Adam Kochanowski i Bartłomiej Skonieczny – II miejsce, Adam Świerk – III miejsce oraz Mateusz Korczyński IV miejsce. W grze drużynowej nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal. Wszyscy uczestnicy wytworzyli niesamowicie wesołą, przyjazną i koleżeńską atmosferę, dzięki której niektórzy z naszych wychowanków pobili swoje życiowe rekordy.

Uczniów do zawodów przygotowała pani Małgorzata Wawrzyniuk.
 
Śledztwo w sprawie prywatyzacji „Adamowa” potrwa d...
Europejski Tydzień Testowania

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.