Władysławów: Sto wyjazdów w ciągu roku. Druhowie podsumowali działania

Władysławów

Dokładnie sto raz w minionym roku druhowie z OSP Władysławów wyjeżdżali do akcji ratowniczo-gaśniczych. O podejmowanych działaniach i planach na najbliższą przyszłość rozmawiano w sobotę, 11 lutego podczas walnego zebrania sprawozdawczego jednostki.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie liczy aktualnie 114 członków. Spośród nich 32 druhów może uczestniczyć aktywnie w akcjach ratwoniczo-gaśniczych. Jak podkreślał prezes, dh Wiesław Kałużny jednostka jest bardzo dobrze wyposażona i corocznie druhowie pozyskują środki zewnętrzne na wymianę lu uzupełnienie sprzętu. W minionym roku odnotowano 100 zdarzeń, do których wzywani byli strażacy ochotnicy - 25 pożarów, 70 miejscowych zagrożeń oraz pięć fałszywych alarmów. Podobnie jak w innych jednostkach na terenie powiatu, także we Władysławowie bardzo intensywnym czasem był luty ubiegłego roku, kiedy to przez nasz region przeszła nawałnica. Wówczas liczący 12 osób zastęp pomagał w usuwaniu skutków wichury na terenie Tuliszkowa, gminy Turek oraz miasta Turku.

Oprócz podsumowań i sprawozdań z ubiegłorocznej działalności druhowie mieli okazję również porozmawiać o planach na najbliższe miesiące. Wśród nich jest m.in. remont starej części remizy z przeznaczenie na garaż. Nie obyło się również bez prezentów dla zaproszonych gości. Obecni na sali parlamentarzyści - minister Ryszard Bartosik oraz poseł Witold Czarnecki otrzymali od druhów wyjątkowe pojazdy. Do rąk ministra trafiła bowiem lokomotywa, a poseł Czarnecki otrzymał wóz bojowy.

- Współpracujecie z lokalną społecznością, sołectwem, parafią, udzielacie się w działaniach społecznych, integrujecie środowisko. To ważna działalność OSP i wy wypełniacie ją wzorowo i za to bardzo dziękuje - podkreślał Ryszard Bartosik.

Ciepłych słów druhom nie szczędziła również wójt Elżbieta Klanowska.

- To co czynicie jako zarząd i wszyscy druhowie jest skuteczne i właściwe Jestem dumna, że na terenie gminy Władysławów funkcjonuje kilka jednostek, o których można mówić z dumą. Fajnie, że mamy takie jednostki, bo zawsze można na was liczyć, nie tylko kiedy jest akcja gaśnicza, ale także w innych sytuacjach - podkreślała wójt Elżbieta Klanowska, przekazując wraz z przewodniczącą rady gminy, Krystyną Michalak symboliczny grawer na ręce druha prezesa.

Podziękowania za działalność wręczyli również przedstawiciele samorządu powiatowego - Magdalena Wysocka, Piotr Szewczyński oraz Zdzisław Wojtkowiak.

Juniorki z MKS Kalisz mistrzyniami Wielkopolski w ...
Szkolenie dla najmłodszych sportowców

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.