Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

PSL zaprezentował swoich kandydatów z powiatu tureckiego

PSL

Konferencja prasowa zorganizowana przez zarząd Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyła się w czwartek, 24 sierpnia. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów, którzy ubiegać się będą o mandaty do Sejmu i Senatu w nadchodzących wyborach oraz przedstawiono wyborcom plany działania.

- Mam zaszczyt być kandydatem, tak się stało że moja osoba wybrana została do kandydowania do Senatu z okręgu 93. Jest to powiat turecki, kolski, koniński oraz miasto Konin. Jestem stąd, mieszkam tutaj, pracuję i nigdzie się nie wybieram. Pracuję od kilkunastu lat dla mieszkańców powiatu tureckiego, a także dla powiatów konińskiego i kolskiego. Myślę że to ja jestem odpowiednią osobą, która może powiedzieć, ze ma kontakt z ludźmi w każdym miejscu. Z małych wsi, z większych wsi, miasteczek, miast. Jednocześnie chciałam zaznaczyć, że nie zamierzam rezygnować z zawodu, bo jest to coś, co kocham i jest to moim sensem zawodowym życia- mówiła kandydatka do Senatu Anna Majda.

Jak poinformowała rolę swoją widzi w polepszaniu jakości ochrony zdrowia, edukacja oraz systemowe rozwiązania związane ze sportem.

- Ochrona zdrowia jest w moim odczuciu, jak i w odczuciu moich pacjentów w coraz gorszej kondycji mimo polepszania się warunków materialnych jakość, kolejki są coraz dłuższe do po poradni specjalistycznych. Niestety pacjenci nie mają dostępu do takiej medycyny jak pacjenci z Unii Europejskiej. Jesteśmy daleko w tyle- mówiła Anna Majda i dodała, że istnieje coraz większe natężenie chorób cywilizacyjnych, a edukacja zdrowotna jest zbyt słaba.

-Nasz region traci funkcje społeczno- gospodarcze i nastąpiły tu zmiany w przemyśle paliwowo – energetycznym o czym mówił kandydat do Sejmu Mariusz Seńko.

-Potrzebna jest konkretna interwencja. To że w powiecie tureckim udało się w miarę przejść przez te zawirowania to zasługa naszych przedsiębiorców. To oni angażując się i tworząc miejsca pracy pozwolili nam w tak spokojny sposób przejść te trudne sytuacje związane z likwidacją kopalni i elektrowni. Ale są oni obciążani coraz bardziej różnymi podatkami, opłatami i w ten sposób nie można- mówił prezes turkowskiego PSL dodając, że jeśli przedsiębiorcy nadal będą obciążani to wreszcie przestaną funkcjonować co spowoduje dalsze konsekwencje.

Jak usłyszeliśmy nie może być dobrej edukacji przy takiej płacy nauczycieli. Konieczne jest również uruchomienie środków z Unii Europejskiej, by transformacja była sprawiedliwa.

-Jesteśmy sprawdzonymi samorządowcami, którzy przez lata dawali z siebie wszystko, by rozwijać swoją Ojczyznę i my również deklarujemy silną pracę. Walczymy o dwa mandaty- posła i senatora, a dzięki zaangażowaniu postaram się sprawić, by w Wielkopolsce Wschodniej żyło się lepiej wszystkim, a nie tylko wybranym.

W konferencji uczestniczył prezes PSL na Wielkopolskę i jednocześnie poseł na Sejm Andrzej Grzyb oraz wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

- W Wielkopolsce będziemy mieli dwóch kandydatów do Senatu. Jednym z nich jest Anna Majda, która jak sama o sobie powiedziała jest zwykłym lekarzem. Stwierdziła, że zwykły lekarz też może być senatorem i ja głęboko wierzę, że takie podejście ma szanse na zrozumienie i poprawcie wuborców w powiecie tureckim i szerzej w okręgu konińskim- mówił Andrzej Grzyb.

Przedstawił on również po krótce dotychczasową działalność kandydatów oraz problemy, z którymi będą zmagać się kandydaci ubiegający się o mandaty.

-W czasach kiedy jeden obóz polityczny z drugim się konfliktuje trzeba wybrać trzecią drogę. Trzeba wybrać kandydatów, którzy będą wprowadzali spokój w polityce i realnie rozwiązywali problemy mieszkańców naszego kraju i powiatu tureckiego, mieszkańców. Myślę że takimi kandydatami są właśnie Anna Majda. Jest to historyczna szansa, żeby mieć senatora stąd, z tego okręgu wyborczego. Mariusz Seńko- kandydat na posła znany również na ziemi tureckiej, który wiele czasu i wysiłku włożył, by go rozwijać- wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
 

 

Jaki powinien być odpowiedni tornister dla dziecka...
Brudzew: Radni zasłużeni dla województwa wielkopol...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.