• rodamed strona2 baner

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar odwiedził Turek

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w Turku

O prawie, Konstytucji i problemach z którymi zmagają się mieszkańcy powiatu tureckiego rozmawiano podczas spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. Zainteresowanych było wielu. Chętni podzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz wraz z gościem szukali rozwiązań dotyczących poszczególnych tematów.

Adam Bodnar to prawnik, nauczyciel akademicki, doktor nauk prawnych oraz działacz na rzecz praw człowieka. W latach 2010- 2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich pełni od roku 2015.

Spotkanie konsultacyjne z Adamem Bodnarem odbyło się 12 marca w Muzeum Miasta Turku im.Józefa Mehoffera. Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych. Adam Bodnar odbył w ostatnim czasie 171 spotkań. Do tego udziela się na arenie międzynarodowej.

Na początku spotkania Rzecznik Praw Obywatelskich krótko opowiedział na czym polega jego praca, jakie posiada możliwości rozwiązania poszczególnych problemów oraz jakie prawa i wolności obywatelskie posiadają obywatele.

W dyskusji uczestniczyli mieszkańcy powiatu tureckiego, którzy chcieli nie tylko opowiedzieć o ważnych problemach, ale również wysłuchać jak wspólnie można poprawić działanie naszego państwa. Gość podpowiedział, jak najlepiej chronić prawa i wolności obywatelskich i jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane przy rozwiązywaniu poszczególnych problemów.

Podczas spotkania poruszane były między innymi sprawy emerytur górniczych, zasiłku pielęgnacyjnego, świadczeń rolniczych, termomodernizacji czy nawet kolei.
 
Brak logiki urzędników ZUS, czyli pracownicy kopal...
Przykona: 500 plus dla sołtysów, czyli diety po no...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.