Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Wspólne chwile dla seniorów z Chylina

Władysławów

W dniu 20 listopada 2022 r. odbyło się w bardzo miłej atmosferze w miejscowości Chylin drugie spotkanie z seniorami w ramach projektu „Danie wspólnych chwil”sponsorowane przez Fundację Biedronka.

Przypominając ponad 70 seniorów z Chylina bierze udział w projekcie „Danie wspólnych chwil”, który dzięki wsparciu Fundacji Biedronka organizuje miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie samotności osób starszych, poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu. 

„Danie wspólnych chwil” to pierwszy program w Polsce, realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla samotnych osób starszych. Cykliczne spotkania organizowane są przez Koła Gospodyń Wiejskich i finansowane przez Fundację Biedronki. Koło Gospodyń Wiejskich w Chylinie otrzymało 2100,00 zł na realizację przedmiotowego projektu. Dzięki temu będzie można przygotować obiady dla trzech grup seniorów, którzy spotkają się przy wspólnym stole.

Realizacja programu „Danie wspólnych chwil” ma zachęcić seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi. Obecność osób starszych w lokalnej wspólnocie jest niekwestionowaną wartością i należy ją wzmacniać. Koło Gospodyń Wiejskich w Chylinie włączając się do projektu chce zwrócić również uwagę na bardzo istotną kwestię prawidłowego żywienia osób starszych, dlatego przygotowało wiele smacznych i wartościowych potraw, uwzględniając potrzeby i preferencje seniorów.

Wspólne posiłki to okazja do spotkania się i miłego spędzenia czasu, wymiany poglądów i wspomnień oraz nawiązania nowych kontaktów.

Materiał nadesłany: KGW w Chylinie

Tuliszków: Umowa na przebudowę dróg podpisana
Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta P...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.