Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Samochód z Komendy Powiatowej PSP trafił do jednostki w Kowalach Pańskich

OSP Kowale Pańskie

W poniedziałek (31 stycznia) druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach-Pańskich (gmina Kawęczyn) oficjalnie powitali w swojej jednostce nowy samochód, który otrzymali z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia meldunku zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiuszowi Przybyle przez st. kpt. Krzysztofa Gruszczyńskiego. Na wstępie prezes OSP w Kowalach Pańskich, Piotr Szalewski omówił realizowane programy oraz podsumował pozyskane środki. W roku 2021 jednostka zmodernizowała kotłownię w budynku strażnicy, pozyskując środki w Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Urzędu Gminy w Kawęczynie. Zakupiono również ubrania ochronne dla druhów, a dzięki dofinansowaniu z Komendy Głównej PSP możliwe było kupno toru przeszkód dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, na którym można przygotowywać się do zawodów według regulaminu CTIF. Jednostka w Kowalach Pańskich realizowała również projekt „Dogonić nasze marzenia” w ramach programu „Równaj szanse”.

Podejmowanych aktywności pogratulował druhom z wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

- Chciałbym życzyć dalszego rozwoju. Wyrażam wielką radość, że wyposażamy też w sprzęt naszą szkołę podstawową w Kowalach Pańskich. To świadczy o tym, że dbamy o kolejne zastępy młodych strażaków i perspektywa rozwoju OSP w Kowalach Pańskich rysuje się w jak najbardziej optymistycznych barwach - mówił Ryszard Bartosik.

Jak zaznaczał natomiast komendant powiatowy PSP Piotr Pietrucha, jednostka OSP w Kowalach Pańskich jest jednostką, która wchodzi w skład powiatowego plutonu wsparcia, działającego na terenie całego województwa. Kolejny samochód z pewnością wzmocni zatem potencjał ratowniczo-gaśniczy. Radości z rozwoju jednostki nie krył również wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.

- Gratuluję prezesowi wraz z zarządem i całej jednostce, że ten sprzęt jest już w waszym posiadaniu i będzie służyć dalszemu doskonaleniu rzemiosła strażackiego czyli pomocy bliźniemu. Sprzętu nigdy za dużo i niestety, ale bywa potrzebny. Aby to, co na co dzień robicie i do czego zostaliście powołani mogło odbywać się na najwyższym poziomie, to ten sprzęt musi doganiać zmiany i być do dyspozycji nie tylko w czasie, gdy jest spokojnie, co pokazały ostatnie dni. Bardzo się cieszę, że kolejna jednostka dołączy do sportu pożarniczego rozgrywanego według międzynarodowego regulaminu CTIF - wskazywał wójt Jan Nowak.

Wszyscy zebrani mogli obejrzeć również tor przeszkód, który służyć będzie Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej do ćwiczeń, a także zmodernizowaną kotłownię. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem projektu realizowanego w ramach programu „Równaj szanse”.


Tuliszków: Mieszkańcy otworzyli serca i portfele w...
Gmina Brudzew wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - gość w czwartek, 03 lutego 2022 15:04

Co te Kowale zrobiłyby bez swojego posła? Że też istniały i funkcjonowały przez tyle lat bez niego! Jakiś pomnik by się przydał!

Co te Kowale zrobiłyby bez swojego posła? Że też istniały i funkcjonowały przez tyle lat bez niego! Jakiś pomnik by się przydał!
Gość - Gość w wtorek, 01 lutego 2022 22:49

Dziękujemy Przybyle za przekazanie którego to już samochodu dla jednostki Kowale Pańskie.

Dziękujemy Przybyle za przekazanie którego to już samochodu dla jednostki Kowale Pańskie.
Gość - Gość w wtorek, 01 lutego 2022 19:21

Dlaczego wszystkie samochody z PSP są przekazywane do Kowali Pańskich?

Dlaczego wszystkie samochody z PSP są przekazywane do Kowali Pańskich?
Gość - PiSdam w wtorek, 01 lutego 2022 10:51

No w końcu zdjęcia Bartosika z PiS.Naród odetchnął z ulgą .Ile można stale patrzeć na Karskiego czy krugera ?

No w końcu zdjęcia Bartosika z PiS.Naród odetchnął z ulgą ;) .Ile można stale patrzeć na Karskiego czy krugera ?
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.